NovinkyWindows 10

Dostupný je nový Windows 10 Build 15063.332. Pozrite si prehľad zmien, ktoré prináša

Spoločnosť Microsoft vydala už v poradí druhú kumulatívnu aktualizáciu v tomto mesiaci pre Windows 10 používateľov bežiacich na zostavení Creators Update. Mobilná platforma zostala nateraz zatiaľ zabudnutá (posledný dostupný Build pre smartfóny tak je 15063.297).

Jedná sa o kumulatívnu aktualizáciu čo v preklade znamená, že neprináša žiadne prelomové novinky, ale je skôr sústredená na opravy chýb. Nižšie si môžete pozrieť ich prehľad.

Windows 10 Build 15063.332 prehľad noviniek

 • Vyriešený problém, kde PrintBRM nedokáže obnoviť konfigurácie frontu tlače, keď sú názvy tlačiarní identické a port je nastavený na FILE.
 • Vyriešený problém s nastaveniami proxy používateľa, ktoré neprenikajú do nastavení servera proxy.
 • Vyriešený problém, pri ktorom sa sieťovej tlačiarni nedarí nainštalovať inštalačný software dodávateľa tlačiarne na počítačoch s menej ako 4 GB RAM. Tieto tlačiarne nainštalujete z aplikácie Nastavenia alebo zo „Zariadenia a Tlačiareň“ v Ovládacom paneli.
 • Vyriešený problém s vysokou latenciou pri používaní rozhrania MIDI API pre platformu Universal Windows Platform (UWP).
 • Vyriešený bol problém, pri ktorom Shell IoT nedokázal udržiavať monitorovanie bežných aplikácie na pozadí.
 • Vyriešený bol problém, v ktorom po inštalácii aktualizácie prestane fungovať výstup zvuku cez externé dekodéry.
 • Vyriešený problém s aplikáciou SMS / správ, ktorá prestane pracovať pri pokuse o odstránenie správ.
 • Bol vyriešený problém, v ktorom niektoré písma, ktoré nie sú v systéme Unicode (Courier, MS Sans Serif atď.), nevytvárajú znaky správne na lokálnom systéme, ktorý nie je v Latinskom jazyku, v jednom bajte (Gréčtina, Hebrejčina, Arabčina atď.). Zobrazia sa namiesto toho čierne pruhy alebo iné znaky.
 • Dočkali sme sa riešenia problému s nepotrebnou posuvnou lištou v dialógovom okne poskytovateľa prihlasovacích poverení, ktoré môže zablokovať používanie iných polí, keď má dialóg viaceré polia.
 • Bol vyriešený problém, kde po spustení aplikácie “Split View” niektoré aplikácie (Microsoft Edge, Hub, Cortana atď.) už neprijímajú vstupy, keď sa používajú viaceré zobrazenia.
 • Vyriešený problém v programe Internet Explorer 11, kde používateľ, ktorý nie je správcom, nemôže nainštalovať ovládací prvok “ActiveX”.
 • Pri riešení problému, pri ktorom NTLM nevytvorí keď je zapnutá funkcia CredGuard, sa používa NTLMv2 a server neposkytuje žiadne cieľové informácie.
TIP  Že hry na smartfónoch nie sú atraktívne pre hráčov hier? Omyl, PUBG sa chváli 20 miliónmi aktívnych hráčov denne

Na rozdiel od ostatných aktualizácii by sa dalo s tejto vybrať niektoré body čo sa dajú použiť aj v mobilných zariadeniach a to je oprava SMS správ.

Zdroj: vlastný (úvodný obrázok)

Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu