NovinkyWindows 10

Dostupný je nový build 16278 pre Windows 10

Microsoft včera do obehu vypustil ďalšiu aktualizáciu pre Windows 10, určenú pre Insiderov vo Fast Ringu. Pre Insiderov je dostupný nový build s označením 16278 a prináša množstvo opravených chýb. Ako sa dalo očakávať, nový build neobsahuje veľké zmeny a ani nové funkcie, keďže Microsoft už iba dorába posledné úpravy na verzii Windows 10 Fall Creators Update.

Tu je prehľad najpodstatnejších chýb, ktoré boli v poslednej aktualizácii odstránené:

  • Odstránená chyba, kvôli ktorej sa na 64-bitovej verzii Windowsu nedokázali vytlačiť dokumenty z 32-bitových aplikácií, pokiaľ ste používali posledný build a v3 drivre tlačiarne.
  • Odstránená chyba, ktorá vyvolala vypnutie prehliadača Microsoft Edge, akonáhle ste sa pokúsili pripnúť webstránku na ponuku Štart.
  • Odstránená chyba, kvôli ktorej funkcia ťahaj a pusti (drag and drop) na niektorých webstránkach v prehliadači Microsoft Edge nepracovala správne.
  • Odstránená chyba s kopírovaním obrázkov na Imgur v prehliadači Microsoft Edge.
  • Odstránená chyba s popisom Emoji v Emoji Paneli. Niektoré popisy boli poprehadzované.
  • Odstránená chyba prihlasovania sa do niektorých aplikácií, ktoré vyžadovali prihlásanie cez aplikáciu Facebook a aplikácie následne spadli.
  • Odstránený problém s touchpadom, ktorý po prebudení z uspatého režimu nezaznamenával gestá.
  • Bola odstránená možnosť robiť HDR screenshoty na počítači cez Xbox aplikáciu. Táto možnosť sa v budúcich buildoch opäť vráti.

Microsoft tento týždeň plánuje vydať ďalšiu aktualizáciu, no tentokrát určenú pre Skip Ahed používateľov. Insideri sa už o niekoľko dní môžu tešiť na nové buildy, ktoré pomaly ale isto predstavia hlavné vylepšenia a funkcie nasledujúcej aktualizácie, ktorú zatiaľ vystupuje pod označením Redstone 4.

TIP  Microsoft už nebude ďalej upozorňovať používateľov, aby používali Edge keď sa rozhodnú inštalovať Chrome

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu