NovinkyWindows 10

Dostupná je nová aktualizácia pre operačný systém Windows 10

Microsoft pred niekoľkými hodinami vypustil novú aktualizáciu pre operačný systém Windows 10. Nový build 17074 prináša množstvo nových funkcií a vylepšení. Už podľa označenia aktualizácie je zrejmé, že sa jedná o ďalší Redstone 4 build. Aktualizácia je tým pádom zatiaľ dostupná iba pre okruhy Fast Ring a Skip Ahead. Ešte pred tým ako sa vrhneme do prehľadu noviniek Vás musíme upozorniť na to, že nová aktualizácia nie je dostupná na zariadeniach s procesormi od AMD.

Jazykové balíčky v obchode Microsoft Store

Už v minulosti sme vás informovali o tom, že sa v obchode Microsoft Store objavili nové jazykové balíčky, vďaka ktorým si môžete rýchlo a jednoducho zmeniť jazyk v niektorých systémových aplikáciách, nastaveniach atď. Ponuka systémových balíčkov sa najnovšie nachádza aj priamo v Nastaveniach > Čas a jazyk > Miestne jazykové nastavenie. V nastaveniach by sa mala najnovšie nachádzať priamo ponuka balíčkov, ktoré si môže používateľ stiahnuť z obchodu Microsoft Store.

Obdobie kľudu

Zdroj: Windows Blogs

Veľkou zmenou prechádza aj funkcia Obdobie kľudu. Microsoft vylepšuje túto funkciu a pridáva do nej zopár nových funkcií. Po novom si môžete ručne nastaviť presné časy, kedy Vám systém nemá zobrazovať oznámenia. Ďalšou novinkou je aj automatické zapnutie funkcie Obdobie kľudu po duplikovaní obrazu (kvôli prezentácii) alebo po zapnutí hocijakej počítačovej hry, ktorá je zapnutá na celú obrazovku a využíva DirectX. V Centre akcií taktiež uvidíte, čo ste počas Obdobia kľudu zmeškali. V nastaveniach si taktiež môžete vybrať osoby z vašich kontaktov, od ktorých vám správy a oznámenia prídu aj v prípade zapnutej funkcie Obdobie kľudu.

Zjednodušené vyhľadávanie vašich priečinkov

Zdroj: Windows Blogs

Ako odpoveď na vašu spätnú väzbu, a to najmä pri prvom inovovaní na systém Windows 10, uľahčujeme navigáciu k vašim potrebám tým, že v predvolenom nastavení zobrazujeme odkazy na priečinky Dokumenty a Obrázky v ponuke Štart. Ak chcete upraviť priečinky, ktoré sa tu zobrazujú, stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na položku a teraz nájdete odkaz priamo na nastavenia prispôsobenia.

Vylepšené Nastavenia

Jemnou zmenou prechádzajú aj Nastavenia úložiska. Ak prejdete na položku Nastavenia, zistíte, že funkcia Čistenie disku bola prenesená do Nastavení úložiska ako súčasť nášho úsilia o konsolidáciu našich skúseností s nastaveniami.

Zdroj: Windows Blogs

Zmeny sa taktiež týkajú ja Nastavení zvuku. Pokračujeme v práci na tom, aby sa nová stránka Nastavenia zvuku stala jednorázovou stanicou pre vaše audio potreby, urobili sme ešte viac vylepšení dizajnu a pridali sme ďalšie užitočné odkazy. Pridali sme tiež úplne novú stránku „Hlasitosť aplikácií a preferencie zariadení“, vďaka ktorej si môžete prispôsobiť zvukový zážitok tak, aby najlepšie vyhovoval vašim potrebám a preferenciám.

Najnovšia aktualizácia samozrejme prináša množstvo ďalších menších zmien a hlavne opráv chýb z predošlých buildov. Presný zoznam odstránených chýb a všetky zmeny v systéme nájdete na stránkach Microsoftu.

Zdroj: Windows Blogs

 

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu