Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Dnes končí hlavná podpora Windows Phone 8.1

Zdroj: pexels.com

Pokiaľ stále používate zariadenie s operačným systémom Windows Phone 8.1, je na čase upgradovať. Microsoft dnes končí s hlavnou podporou pre tento operačný systém. Windows Phone 8.1 stále beží na väčšine Windows mobilných zariadení (až 70%), aj napriek tomu, že už bola dávno vydaná novšia verzia Windows 10 Mobile.

Do dnešného dňa Microsoft ponúka jednú jedinú možnosť, ako upgradovať váš telefón na novší operačný systém Windows 10 Mobile, a to pomocou Upgrade Advisor aplikácie. Aj keď mnoho používateľov číta novinky zo sveta Windowsu, nie všetci sú informovaní, že je pre upgrade systému potrebná táto aplikácia. Chvíľku sa špekulovalo nad aktualizáciou pre všetkých používateľov Windows Phone 8.1, ale toho sa asi v blízkej budúcnosti nedočkáme a stále zostáva jediná možnosť, ručne upgradovať operačný systém pomocou aplikácie.

Microsoft na svojich stránkach zverejnil, že spoločnosť bude aktualizovať Windows Phone 8.1 po dobu minimálne 36 mesiacov od 24. júna 2014. Týchto 36 mesiacov prednedávnom ubehlo, no vyzerá to tak že Microsoft ešte pár mesiacov bude pokračovať vo vydávaní naozaj nevyhnutných aktualizácií.

Upgrade Advisor
Upgrade Advisor
Developer: Microsoft Corporation
Price: unknown

Zdroj:vlastný, uvodný obrázok (pexels.com)

TIP  Na trh mieri vylepšená verzia smartfónu Xiaomi Mi Max 3

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu