NovinkyWindows 10

Cortanu vo Windows 10 môžete konečne prepojiť s Vašim účtom Google

Digitálna asistentka Cortana je štandardnou výbavou každého operačného systému Windows 10. Problém je v tom, že podporuje iba tie hlavné svetové jazyky a ako iste dobre viete, slovenčina medzi ne určite nepatrí. Aj preto nie je na Slovenku zrovna najpoužívanejšia, no priaznivcov si určite nájde aj u nás, pretože jej schopnosti a možnosti sú naozaj využiteľné a v niektorých situáciách až ohromujúce. Microsoft chce ale jej možnosti stále vylepšovať a preto sa rozhodol pristúpiť ku kroku, ktorý bol veľkým počtom používateľov, požadovaný už dlhé mesiace.

Prepojenie s Google účtom

Pokiaľ používate Microsoft účet na email a kalendár, žiadne novinky sa Vás netýkajú. Tentokrát ide o používateľov využívajúcich služby od Googlu, čiže ich primárnym účtom je Google účet. Microsoft v najnovšej aktualizácií konečne prináša možnosť prepojiť samotnú Cortanu s Gmail účtom používateľa. Po prihlásení a prepojení účtov má Cortana prístup ku všetkým uloženým kontaktom, obsahu kalendára, emailom a dokonca aj obsahu nahratému na úložisku Google Disk.

Zdroj: thurrott.com

Účet Google prepojíte s Cortanou za pár sekúnd

Pokiaľ uvažujete nad prepojením Vášho účtu, smelo do toho. Nejedná sa o žiadnu vedu. Stačí otvoriť Cortanu a jej „Notebook“ sekciu. Potom stačí kliknúť na „Connected Services“ a „Add a Service“. V ponúknutom zozname by sa mal najnovšie nachádzať aj Gmail, vďaka ktorému bude mať Cortana prístup ku všetkým informáciám.

Možnosť prepojiť Google účet s Cortanou je momentálne dostupná iba na zariadeniach s operačným systémom Windows 10, no v blízkej budúcnosti by mala zavítať aj do aplikácie Cortana pre iOS a Android.

Zdroj: thurrott.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu