NovinkyWindows 10

Cortana vo Windows 10 dostane nové využitie „Follow me“. Stane sa „sprievodcom“ systému

Nie každý z nás je „expertom“ na Windows a meniť jednotlivé nastavenia či prispôsobiť si funkcionality ako aj vizuál systému môže byť preto pre niekoho nočnou morou. To by sa však mohlo všetko čoskoro zmeniť.

Na sociálnej sieti uniklo videu od používateľa „WalkingCat“ (známy leaker), ktoré Cortanu ukázalo v úplne inom svetle ako ju poznáme a využívame dnes. Na videu nižšie môžete vidieť nové využitie hlasovej asistentky, ktorá vás v prípade potreby bude sprevádzať nastaveniami PC. Funkcia by mala spadať pod označenie „Follow me“.

Výsledkom by teda mohlo byť rozšírenie funkcionality hlasovej asistentky aj na pomocníka, ktorý dokáže pomôcť používateľom s nastavením systému. Uvidíme ako sa táto funkcia ujme na konci dňa a či sa aj dostane ku koncovým používateľom. V každom prípade, pre mnohých používateľov by táto novinka znamenala určite veľké plus.

Zdroj: Youtube, vlastný, Twitter

TIP  Čoskoro bude predstavený jeden z najočakávanejších smartfónov – OnePlus 6T. Poznáme oficiálny dátum!
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu