NovinkyWindows 10

Cortana počas Microsoft Build 2016 oslávila narodeniny. Tipnite si koľké!

O hlasovej asistentke Cortane sa popísalo toho už dosť a stále je aj o čom ďalej písať. Prvýkrát sme o nej mohli počuť o tomto čase pred dvoma rokmi na Microsoft Builde 2014, kedy bola oficiálne predstavená ako hlavný konkurent Siri, ktorú nájdete na iPhonoch a Google Now, ktorý zase nájdete na Androide. Joi Belfiore ju na Microsoft Builde 2014 predstavil slovami:

Nechali sme sa inšpirovať populárným charakterom z „Halo“, ktorý brilantne slúžil ako AI (digitálny asistent) svojmu pánovi… tak sme ju nazvali Cortana.

Zaujíma vás ako Microsoft pracoval na rozvoji Cortany? Samotná spoločnosť začala hovoriť so skutočnými asistentkami a učili sa ako sledujú záujmy a preferencie svojich šéfov v ich počítači – a tak vznikol „Cortanin zápasnik“, ktorý doslova absorboval všetko vo vašom PC.

A ako sa dopredu posunula Cortana od jej vypustenia do sveta? Odpovie vám na to Marcus Ash, člen tímu, ktorý stojí za touto šikovnou osobnou aistentkou.

TIP  Microsoft už nebude ďalej upozorňovať používateľov, aby používali Edge keď sa rozhodnú inštalovať Chrome
Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu