NovinkyWindows 10

Cortana dostala sadu nových zručností. Má to však háčik

Build 2017 je v plnom prúde a bol by hriech nepriniesť vám informácie o nových vychytávkach, ktoré spoločnosť predstavila.

Jednou z takýchto super funkcií sú nové hlasové povely pre Cortanu v podobe možnosti objednávky viacerých služieb – od možnosti objednania jedla, spolupráci s viacerými aplikáciami ako je napr. Tunein, iHear Radio,  až po rezervácie stolov vo vybraných reštauráciách.

„Viacero partnerov v súčasnosti vyvíja zručností pre Cortanu. Niektoré z prvých sú už dostupné v náhľadoch (pozn. redakcie: v vo vývojárskych verziách systému). Mnoho z nich najlepšie funguje spolu s Windows 10 Creators Edíciou.“

Na tomto odkaze si môžete pozrieť zoznam nových zručností, s ktorými Cortana spolupracuje.

Zdroj: vlastný

Veríme, že tam nájdete aj nejakú, ktorú využijete aj v našom regióne. Nové možnosti využitia Cortany sú pritom dostupné ako aj pre Windows 10, tak aj pre Android či iOS zariadenia.

Zdroj: Microsoft

TIP  Facebook zoficiálňuje funkciu randenia. Začal s jej testovaním vo vybraných regiónoch
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu