Windows 10Windows 10 Mobile

ComputerWorld si myslí, že teraz je ten správny čas, aby Microsoft na Builde 2018 predstavil Surface Phone

Z viacerých strán môžeme neustále počuť a nových a nových patentoch spoločnosti Microsoft v spojitosti so skladateľnými a mobilnými zariadeniami. Zároveň v kóde Windows 10 a v API sa pomaly, ale isto už takmer dva roky vyskytujú  časti kódov, ktoré naznačujú, že Microsoft chystá niečo veľké. Mnohí z nás preto veria, že by to mohol byť nový Surface Phone, ktorý doteraz hoci zo strany Microsoftu nebol priamo potvrdení, ale nikdy vyvrátený.

Nastal ten správny čas na predstavenie Surface Phone?

Najnovšie sa do tejto témy zavŕtal redaktor (Mike Elgan) portálu Computer World, ktorý verí, že teraz je ten správny čas na to, aby Microsoft oficiálne predstavil toto zariadenia na Builde 2018, od ktoré by mohol zmeniť paradigmu využívania mobilných zariadení.

Tento názor opiera o viacero faktorov. Začneme však pekne po poriadku. V rámci reportu poukázal na to, že trh so smartfónmi v Číne klesol o 21% pričom podobný trend zaznamenávajú aj tablety, ktorých prepad bol „len“ o 6,5% v 4Q 2017. Dôvod je podľa neho jednoduchý, používatelia sú už „unudený“ z dnešných zariadení a jednoducho musí prísť nový a inovatívny impulz, aby sa niečo zmenilo.

Dotykové pero od Microsoftu je opäť v trende. Vývojári redmontského giganta totiž poslednú dobu stále viac a viac kladú dôležitosť práve na dotykové pero v kombinácií s dotykovým ovládaním. Mike očakáva, že neustále vylepšovanie dotykového pera spolu s ovládaním je pre biznis klientelu nevyhnutným nástrojom a práve pre toho istého zákazníka by malo byť zariadenie Surface Phone ako uliate. Tak isto poukazuje na to, že biznis klientela stále vo väčšej miere akceptuje dotykovú klávesnicu ako plnohodnotnú náhradu hardwarovej.

TIP  Aké funkcie a aplikácie zmiznú z Windowsu 10 po aktualizácii October 2018 Update?

Nie menej dôležitým faktorom je aj to, že používatelia stále viac a viac bažia po väčších displejoch. Väčšina výrobcov pritom ide cestou zmenšovania rámikov okolo neho, nuž a práve tu môže Microsoft priniesť skladateľný telefón, ktorý by mohol vďaka Composable CShell mohol byť takmer plnohodnotným počítačom vo vrecku, ktorý by bol aj zároveň smartfónom.

Mike sa ďalej domnieva, že neustále hlbšie prepojenie skúsenosti medzi jednotlivými zariadeniami na Windows platforme dáva veľkú kompetitívnu výhodu pred konkurenciou, ktorá je lákadlom pre mnohých.

V závere Mike poukazuje na to, že viacero spoločností pracuje na podobne riešených zariadeniach a s veľkou pravdepodobnosťou ten kto príde s týmto typom zariadenia ako prvý bude mať príležitosť pokryť  veľkú časť trhu s relatívne „malým“ úsilím.

Nuž či sa však potvrdia slová ako aj odhady redaktora portálu ComputerWorld tak to uvidíme už o niekoľko dní. Totiž takto o týždeň sa bude konať jedna z najväčších technologických udalostí roka v podaní Microsoftu – Build 2018.

Zdroj: ComputerWorld.com

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu