Novinky

Čínsky protimonopolný úrad odsúhlasil fúziu Nokie a Microsoftu

Microsoft oficiálne preberá Nokiu. Minulý rok v septembri Nokia oznámila, že predáva mobilnú divíziu americkému gigantovi Microsoftu, ktorý získal okrem práv značky Nokia aj stovky patentových práv. Jediné orgány ktoré mohli zabrániť predaju Nokie pod krídla Microsoftu boli regulačné úrady. Po odsúhlasení úradov v EÚ a USA, začiatkom tohto mesiaca dal súhlas s touto transakciou aj čínsky protimonopolný úrad, na ktorý čakali predstavitelia Nokie a Microsoftu. K oficiálnemu dokončeniu transakcie by malo dôjsť v najbližších dňoch.

 

Prečo sa Nokia rozhodla predať mobilnú divíziu Microsoftu?

 

Hoci Nokia bola najväčším výrobcom mobilných telefónov ešte do roku 2011, nedokázala konkurovať na poli smartphonov, čoho výsledkom bol prechod na nový operačný systém Windows Phone, avšak bez úspechu. Nokia celkovo strácala na sile, dlhodobo sa nachádzala v červených číslach a nad vodou ju držali len poplatky za využívanie ich patentov. Výsledkom zlého marketingu a zároveň nedoladeného operačného systému bol posledný pokus o záchranu spoločnosti a to predajom mobilnej divízii práve do rúk Microsoftu. Uvidíme časom či touto fúziou sa podarí obnoviť postavenie Nokie na trhu s mobilnými telefónmi.

Paradoxom je že hoci mobilnú divíziu prebral práve Microsoft, Nokia tento rok predstavila trojicu mobilných telefónov postavených na Androide.

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu