ANDROIDNovinkyŠPEKULÁCIE

Chystaný Android P by mohol priniesť hlbšie prepojenie počítača so smartfónom

Vyzerá to tak, že nie len Microsoft, ale už aj spoločnosť Google chce prepojiť smartfóny hlbšie s našimi počítačmi.

Najnovší report od redaktorov XDA Developers prináša nové informácie o možných funkciách Androidu P (interne nazývaným „Pistachio Ice Cream“). Konkrétne na stránkach  XDA Developers sa píše, že zdrojový kód obsahuje funkciu Bluetooth HID device role, o ktorej sme mohli prvýkrát počuť ešte v roku 2014 a následne dva roky na to.

Zdroj: XDA Developers

Android P Bluetooth HID čo to vlastne znamená?

Viac familiárny možno budete s pojmom „Bluetooth Profily“ ako je tomu napríklad v prípade Hands-Free profilu (HFP), Advanced Audio Distribution Profilu (A2DP) a ďalších. Najnovšie tento nový Bluetooth HID profil umožní premeniť váš telefón napríklad na myš, klávesnicu, joystick či iné zariadenie, ktoré bude schopné spolupracovať s počítačom.

Hoci na prvý pohľad sa vám to môže zdať ako bezvýznamná zmena vzhľadom na to, že v obchode dnes nájdeme desiatky obdobných aplikácií, ktoré to už umožňujú tak treba dodať, že tieto aplikácia existujú len vďaka povoleným rootom v obchode Play, ktoré oprávňujú využívať rozhranie Bluetooth. Inými slovami natívna podpora tejto funkcie prinesie vývojárom oveľa širšie možnosti jej využitia.

Mimochodom, známy leaker Evan Blass pred niekoľkými dňami vypustil do sveta informáciu, že prvý technický náhľad Androidu P, teda Androidu vo verzii 9.0 by mal prísť v polovici tohto mesiaca.

Zdroj: XDA-Developers.com, Twitter (Evan Blass), úvodný obrázok: vlastný

TIP  Že hry na smartfónoch nie sú atraktívne pre hráčov hier? Omyl, PUBG sa chváli 20 miliónmi aktívnych hráčov denne
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu