Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

CES: TempTraq, inteligentná náplasť

CES v Las Vegas nie je len o konzumnej elektronike, ktorú  milujú hlavne počítačoví „geekovia“, ale aj o inovačných technológiách, ktoré svojím nápadom vedia uľahčiť život aj bežným ľuďom. Príkladom môže byť aj náplasť od spoločnosti Blue Spark Technologies, ktorá bola predstavená pod označením TempTraq. Ako z názvu už možno vydedukovať, jedná sa o náplasť, ktorej úlohou je zmerať teplotu tela. Cieľovou skupinou pri tomto výrobku by mali byť práve deti (samozrejme náplasť sa dá využiť aj pri iných skupinách).Čo ocenia hlavne mamičky, ktorých malé detí sú choré a nedajú si vysvetliť aby sa „nevrteli“ čim ovplyvňujú výsledky merania.

Táto inteligentná náplasť dokáže komunikovať s Vašim telefónom, pri čom priebežne synchronizuje dáta, a v prípade potreby sa dajú odoslať jedným kliknutím Vášmu lekárovi.  Aplikácia, cez ktorú bude náplasť komunikovať s Vašim zariadením Vás dokáže dokonca upozorniť notifikáciou pri prudkej zmene teploty.

O dostupnosti náplasti v masovom predaji zatiaľ výrobca neinformoval, a ďalšou  nepríjemnou správou hlavne pre používateľov Windows Phonu je, že momentálne táto inteligentná náplasť komunikuje len s Androidom a IOSOM. Pevne veríme, že sa to čoskoro zmení.

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu