NovinkyŠPEKULÁCIE

Čaká nás koniec Lumií?

Ak patríte medzi verných fanúšikov operačného systému Windows, tak určite vám neunikli informácie o „záhadnom“ zariadení Surface, ktorého existenciu len nedávni potvrdil Caposella v rozhovore pre TwiT networsk – Windows Weekly. V spojitosti s touto informáciou sa začalo na internete diskutovať či bude mať Microsoft dve vetvy alebo len jednu vetvu mobilných zariadení.

Koniec Lumiám?

Ruský redaktor Eldan Murtazin prišiel len pred pár dňami s informáciami, ktoré hovoria o konci zariadení zo série Lumií, avšak nemalo by to znamenať koniec Windows Phone (resp. Windows Mobile) zariadení na trhu. Murtazin, ktorý sa venuje na pravidelnej báze analýze trhu tvrdí, že sa mu podarilo skontaktovať viacerých výrobcov hardvéru, ktorí spolupracujú s Microsoftom. Výsledkom komunikácie medzi týmto žurnalistom a partnermi Microsoft bolo to, že viacero z nich potvrdilo informácie, že Microsoft plánuje zrušiť výrobu zariadení s procesorom ARM, ale namiesto toho sa dočkáme nových procesorov s architektúrou x86 (procesory od spoločnosti Intel).

Kto bude ich nástupca?

Mimochodom, Microsoft len nedávno oznámil, že Windows 10 Mobile sprístupni práve pre všetky Lumie, tak tieto informácie nedávajú moc zmysel, avšak pri hlbšej analýze hoci boli predstavené nové Lumie s procesorom ARM (Lumia 950 a 950 XL), tak tieto zariadenia neboli prezentované ako „mobilné telefóny“, ale skôr ako „počítač vo vrecku“. K tomu ešte keď prirátame potvrdené „zvesti“ o príchode Surface zariadení, tak niečo na týchto informáciách môže byť aj pravdivé.

TIP  Wileyfox PRO opäť začína vyrábať Windows telefóny. Je po nich vraj veľký záujem

Aký je váš názor na túto tému? Je to podľa vás možné, že by sa Microsoft rozhodol v blízkej budúcnosti k takémuto radikálnemu kroku?

Informácie o tom priniesol ruský portál Mobile review

Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Jeden komentár

  1. Vyzera to celkom pravdepodobne…naviac, ked na mobilnom trhu ako takom sa nepodarilo WP nejak vyrazne prerazit, tak nemaju co stratit novou strategiou a ponuknutim unievrzalnych zariadeni na kazde pouzitie aj s beznym prislusenstvom ako PC. Drzim palce. Moj nasledujuci mobil bude snad posledny z radu Lumii a ten dalsi uz bude snad z radu univerzalnych Win zariadeni;)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu