TECH

Budúcnosť je na dosah. Pozrite si video jedného z prvého tunelov pod Los Angeles, pod ktorým Elon Musk buduje nový dopravný systém

The Boring Company je spoločnosť za ktorou stojí jeden z najvýznamnejších vizionárov dnešnej doby, Elon Musk.

Ešte v auguste minulého roka oznámil, že sa chystá vybudovať sieť tunelov pod mestami, ktoré mali slúžiť na prepravu automobilov. Neskôr však plány zmenil a tunely, ktoré boli pôvodne určené pre automobily, zavrhol a ich novým účelom má byť preprava chodcov a cyklistov.

Na videu nižšie si môžete pozrieť prvotný plán Elona Muska.

Pozrite si ako vyzerá aktuálny stav projektu spoločnosti The Boring Company

Najnovšie Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Instagram zverejnil krátke video vrátane popisu, ktoré ukazuje aktuálny stav tuneli pod mestom Los Angeles. V rámci popisu Elon píše, že tunel je takmer pred dokončením a dnes čakajú už len na finálne povolenia zo strany mesta. V závere dodáva, že lístky na túto dopravu budú pre chodcov a cyklistov lacnejšie ako aktuálna mestská doprava.

https://www.instagram.com/p/BinoVT6Acpd/?taken-by=elonmusk

Pre tých, ktorí o tomto projekte počujú prvýkrát, Elon Musk vytvára pod mestom sieť tunelov, v ktorých by sa mali pohybovať chodci vrátane cyklistov v špeciálnych kapsulách, do ktorých budú nastupovať na povrchu. Vo videu nižšie si môžete pozrieť predstavu Elona Muska ako by to malo fungovať v praxi.

Zdroj: Instagram, vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu