Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Bude ViewSonic V55 prvým zariadením so skenerom očnej dúhovky?

Zdroj: vlastný

Rok 2014 priniesol viacero unikátnych technológií vo svete mobilov, cez 4G sieť, ktorou prenesiete desiatky MB dát v priebehu pár sekúnd, až po unikátne technológie, ktoré majú chrániť naše súkromie, napríklad v podobe ochrany telefónu prostredníctvom otlačkov prstov. Avšak rok 2015 by mohol priniesť ešte pokrokovejšiu technológiu, ktorá by mohla ochrániť naše súkromie v mobilných zariadeniach oveľa efektívnejšie. Spoločnosť ViewSonic, zverejnila niekoľko minútové video, v ktorom nám ukazuje smerovanie bezpečnostných opatrení v našich mobilných zariadeniach.

Spomínaná spoločnosť už dlhšiu dobu pracuje na identifikácií používateľa prostredníctvom skenovania očnej dúhovky. Dokonca koncom minulého roka ViewSonic mal v pláne predstaviť nové mobilné zariadenie pod označením V55, ktoré by disponovalo touto technológiou, avšak nestalo sa tak. Pevne veríme, že spoločnosť ViewSonic nás bude čoskoro informovať o novom dátume predstavenia tohto zariadenia.

Celý systém by mal fungovať na veľmi jednoduchom princípe, používateľ aby aktivoval telefón, ho bude musieť podržať niekoľko sekúnd v požadovanej polohe, a o ostatné sa postarajú už snímače telefónu. Pozrite si nižšie video, ktoré zachytáva túto unikátnu technológiu.

Informácie priniesol server gizmochina.com

TIP  Najnovšie marketingové materiály Samsungu Galaxy Note 9 odhaľujú viaceré vlastnosti pera S PEN

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu