NovinkyTECH

Bola predstavená nová generácia USB Type – C konektora. Prinesie výrazne vylepšenia, ktoré ocenia mnohí používatelia

USB Type – C, konektor ktorý prišiel relatívne nedávno a hoci ešte nenašiel cestu do všetkých novo predstavených zariadení za posledné obdobie, tak aj napriek tomu sa jeho vývojári rozhodli priniesť jeho ďalšiu generáciu, ktorá prináša viacero vylepšení.

USB Type – C bude podporovať výrazne rýchlejšiu prenosovú rýchlosť

USB Type – C konektor, okrem toho že prinieslo výrazne rýchlejšie nabíjanie  smartfónov či iných zariadení, tak jednou z ďalších noviniek bola aj prenosová rýchlosť. Posledná generácia USB – C Type 3.1 podporovala prenosovú rýchlosť až 5 Gbit/s, ktorá sa však po novom až zdvojnásobni, teda na 10 Gbit/s. Tento progres bol dosiahnutý vďaka vylepšeniu rozbočovačom.

Zdroj: YT

Ak si však brúsite zuby, že si idete kupovať nové USB Type – C konektory (3.2) tak vás sklameme, totiž aby ste mohli využívať rýchlejšiu prenos dát medzi zariadeniami, ci rýchlejšie nabíjania zariadenia, tak okrem kábla bude musieť podporovať tento štandard aj samotné zariadenia. Spätná kompatibilita však nebude problém, teda nový štandard 3.2 bude podporovať aj tie predošlé.

Zdroj: USB.org, obrázky (YT)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Komentáre

  1. V nadpise aj clanku pisete ze sa zmenil konektor, ze bola predstavena nova generacia, ale to jednoducho nie je pravda. Ta novinka nema nic spolocne s kablom, neviem preco to sem pletiete. Nedakujte za spatnu vazbu, radsej opravte chyby.

  2. Ako by ste zadefinovalu potom vstup/vystup USB kabla? V texte piseme kde je hlavny rozdiel (vdaka rozbočovačom) a nikde nemenime ze bola vymenena jedna koncovka za druhu. V kazdom pripade dakujeme za spatnu vazbu.

  3. To ako vazne? V celom zdroji na usb.org nie je ani raz spomenute slovo connector, naopak, pise sa tam toto: „For users to obtain the full benefit of this performance increase, a new USB 3.2 host must
    be used with a new USB 3.2 device and the appropriate certified USB Type-C™ cable.“ a este toto „Two-lane operation using existing USB Type-C™ cables“
    Takze zatial co vy tam vidite nutnost noveho konektora a teda kabla, kabel je pravdepodobne jedine, co sa nebude menit, naopak meni sa specifikacia hub-u.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu