NovinkyTECH

Bojíte sa, že vás sledujú v práci? Firma vás musí o tom informovať a aj tak nemôže všetko čo sa jej zachce

Spory o tom či môžu firmy sledovať svojich zamestnancov alebo nie sa vedú už celkom dlhú dobu. Jeden z najvypuklejších bol spor s rumunským pracovníkom, ktorého prepustili z roboty na základe súkromných správ, ktoré viedol s jeho členmi rodiny. Pričom ich odosielal z pracovného počítača, kde bol prihlásený na svojom e-mailovom účte, do ktoré vošiel jeho zamestnávateľ.

Z jedného z najnovších rozsudkov Európskeho súdu pre ľudské práva vyplýva, že hoci zamestnávateľ môže obmedziť súkromie  zamestnancov na pracovisku ak používajú pracovné identity, ale nemôžu obmedziť ich súkromie na až na nulu. Inými slovami to znamená, že napríklad ak píšete správu svojmu rodinnému príslušníkovi a je to možné vyčítať napríklad z predmetu správy tak sa stále jedná o privátnu správu, ktorá nie je určená pre „oči“ zamestnávateľa.

Stretávate sa aj vy v práci s tým, že vás nejak obmedzuje váš zamestnávateľ?

Zdroj: Sme.sk

 

TIP  Trápi Ťa slabý WiFi signál v domácnosti? Tento Xiaomi Mijia repeater môžeš mať za menej ako 8€! PS: ponuka je časovo limitovaná
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu