NovinkyWindows 10

Asus predstavil revolučný notebook so sekundárnym displejom a procesorom i9. Apple má obrovskú konkurenciu!

Spoločnosť Asus pred pár hodinami predstavila dvojicu nových prémiových ZenBookov. Stalo sa tak na podujatí Computex na Taiwane, kde už Asus pravidelne predstavuje nejaké zaujímavé novinky. Ani tento rok tak nebol výnimkou a do portfólia pribudli hneď dva zaujímavé a pomerne revolučné zariadenia. Taiwanský výrobca nastavuje nový level a prémiový laptop ponúkne až dva displeje.

Zenbook Pro UX580 prichádza s 15,6 displejom s vysokým 4k rozlíšením. Veľkou zaujímavosťou je aj 5,5″ sekundárny displej, ktorý nájdeme ako náhradu za klasický touchpad. Do dvojky prichádza nový Asus ZenBook S, ktorý bude stelesňovať ultraľahké zariadenie s hmotnosťou približne 1 kg. Tento model prichádza s veľmi zaujímavým riešením, keďže sa pri otvorení obrazovky zdvíha spodná časť a zariadenie dáva do väčšej ergonómie.

Asus ZenBook 15
produktová fotografia

Asus ZenBook Pro 15 prináša revolučné riešenie so sekundárnym displejom

Nový ZenBook Pro 15 UX 580 prináša brutálnu dávku výkonu, o ktorý sa postará veľmi výkonný procesor Intel Core i9 a grafická karta GTX 1050 Ti. Pod kapotou taktiež nájdeme 16 GB operačnú pamäť RAM a úložný SSD priestor v maximálnej výbave o veľkosti až 1 TB. Najzaujímavejším prvkom tohto laptopu je bez pochýb jeho sekundárny dotykový displej na pozícii touchpadu. Na tomto displeji si totiž vieme otvoriť kalendár, kalkulačku, posúvať prehrávané video, ktoré aktuálne vidíme na hlavnej obrazovke či  vybrať nejakú zaujímavú hudbu. Jednoducho, Asus posúva level vyššie a ukazuje nám svoju víziu, ktorá je určite zaujímavá.

Asus ZenBook S
produktová fotografia

Špičkový laptop Asus ZenBook Pro 15 (UX580) bude k dispozícii v zahraničí už od júla, pričom jeho štartovacia cena bude okolo 2000 €. Jedná sa jednoducho o prémiový laptop s veľkou dávkou výkonu a „revolučným“ displejom. Nový ZenBook S (UX391) príde v zahraničí do predaja už o pár dní a jeho cena bude štartovať na približne 1100 €. Tento laptop bude možné získať s procesorom i5 alebo i7, s 13″4k displejom či v maximálnej výbave až s 1 TB SSD diskom a 16 GB RAM pamäťou. Očakávame, že ceny za tieto novinky budú dosť podobné aj na našom trhu.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: YouTube Asus

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu