AppleNovinky

Apple bojuje s ďalším problémom. Jediný znak dokáže zablokovať viacero aplikácií a vynútiť reštart telefónu

Máte vo svojom zariadení od spoločnosti Apple nainštalovanú verziu iOS 11.2.5? Ak áno tak by ste mali spozornieť, jediný znak totiž dokáže spôsobiť zablokovanie viacerých aplikácií ako aj samovoľný reštart zariadenia.

Na bug poukázal známy technologický nadšenec Tom Warren, ktorý na sociálnej sieti nahral video, ktoré ukazuje to čo sa stane s telefónom ak obdržíte indický symbol „Telugu“. Výsledok si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Ak máš teda iPhone telefón so spomínanou verziou iOS a príde ti špeciálny indický znak tak ťa budú čakať nepríjemnosti v podobe samovoľného reštartovania zariadenia. Zároveň viacero používateľov hlási, že táto chyba ovplyvňuje aj známe aplikácie ako sú WhatsApp, Gmail a Outlook, ktoré sú po obdŕžaní znaku nepoužiteľné.

Znak spôsobujúci problémy Apple telefónom

Zdroj: Twitter, úvodný obrázok: Pexels.com

TIP  Huami AMAZFIT 3 sú oficiálne predstavené! Prinášajú viacero technologických noviniek
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu