Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

AMD ukázalo 32 jadrový procesor s obrovským výkonom. Vraj sa bude jednať o technologické monštrum na trhu

https://www.techpowerup.com/236838/on-the-story-of-amds-ryzen-threadripper-product-development#g236838-1

Vojna medzi spoločnosťami Intel a AMD je späť. Len pred pár hodinami sme vás informovali o tom, že spoločnosť Intel ukázala nesmierne výkonný 24-jadrový procesor, a teraz tu máme zaujímavé správy od spoločnosti AMD, ktorá na veľtrhu Cumputex na Taiwane priniesla detaily o tom, čo za novinky rada procesorov Ryzen druhej generácie ešte prinesie.

AMD v treťom štvrťroku spustí predaj nesmierne výkonného 32-jadrového procesora, ktorý ponúkne až 64 vlákien. Nebude sa však jednať o bežný procesor rady Ryzen, ale o výkonnejšiu sériu Threadrippter 2. Nový procesor bude postavený na architektúre Zen + a bude vyrábaný 12 nm výrobným procesom. AMD sľubuje, že čip bude na trhu hneď v niekoľkých konfiguráciách, pričom ta najlepšia bude obsahovať až 32 jadier a 64 vlákien.

Nové AMD procesory majú ponúknuť brutálny výkon

Tento rok sa tak môžeme tešiť na nesmierne vysokú dávku výkonu, o ktorú sa postará výrobca Intel a aj AMD. Bude zaujímavé sledovať, ktorá spoločnosť nakoniec na trh uvedie výkonnejší procesor, ktorý však zároveň musí byť pre ľudí stále cenovo dostupný. Nové čipy od AMD budú chladené výlučne vodným chladením a na trh by sa mali dostať už v treťom štvrťroku v tomto roku.

Zdroj: pcgamer.com, úvodný obrázok: techpowerup

Komentáre sú vypnuté

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu