ŠPEKULÁCIE

Akvizícia GiHubu spoločnosťou Microsoft by mohla prísť už čoskoro | AKTUÁLNE SA DEJE

Niekoľko dní dozadu internet zaplavili informácie týkajúce sa možnej akvizície známej webhostingovej služby GitHub, ktorej odhadovaná hodnota v roku 2015 bola 2 miliardy dolárov.

Najnovšie informácie pochádzajúce z média Bloomberg hovoria, že sme veľmi blízko k dohode medzi spoločnosťami Microsoft a GitHub. Akvizícia  by údajne mohla byť oficiálne ohlásená už v priebehu dnešného dňa.

Zdroje blízke k obom spoločnostiam hovoria, že spoločnosť  Microsoft sa dlhodobo snažila získať úložisko zdrojových kódov. Interný zdroj spoločnosti GitHub hovorí, že k tejto transakcii ich vedie obdiv k súčasnému výkonnému riaditeľovi spoločnosti, Satya Nadellovi.

K tejto transakcii nasvedčuje aj to, že posledné roky spoločnosť Microsoft je stále čoraz otvorenejšou komunitou k open source projektom. Napríklad, mminulý september sa Microsoft stal plnohodnotným členom Open Source Initiative (OSI), neskôr v priebehu tohto roka spoločnosť sprístupnila bezplatne svoju webobú stránku s otvorenými kódovými zdrojmi (CodePlex), ktorá dlhodobo spolupracovala s GitHubom.

Zdroj: Bloomberg via Neowin, úvodný obrázok: GitHub

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu