NovinkyWindows 10

Aktualizácia Fall Creators Update už beží na 85% všetkých počítačov s operačným systémom Windows 10

Pre stálych čitateľov, už celkom známa spoločnosť AdDuplex, opäť priniesla zaujímavé štatistiky týkajúce sa operačného systému Windows 10. Podľa najnovšie zozbieraných dát to vyzerá tak, že aktualizácia Fall Creators Update je medzi používateľmi jednou z najobľúbenejších vôbec, a jej šírenie medzi ostatných je naozaj rýchle.

Prečo sa v posledných mesiacoch šírila najrýchlejšie?

Logika za celým mechanizmom distribúcie aktualizácií operačného systému Windows 10 je celkom jednoduchá. Nová veľká aktualizácia je automaticky ponúknutá iba používateľom, bežiacim na predošlej verzií Windowsu. Potom, ako aktualizáciu vykoná potrebné množstvo používateľov bežiacich na najnovšej verzii, bude aktualizácia ponúknutá tým zo staršej verzie. Práve tento proces sa momentálne ukončuje, tým pádom bola v posledných týždňoch aktualizácia posunutá používateľom aj “najstaršej” verzie Windowsu 10. (Samozrejme, celý proces sa dá obísť tak, že si používateľ stiahne aktualizáciu sám)

Zdroj: AdDuplex

Najnovšia pre verejnosť dostupná aktualizácia Fall Creators Update dosiahla svoje maximum, presnejšie 85%. Druhú priečku si stále drží aktualizácia Creators Update (1703) s podielom 8,1% a tretiu pozíciu si naďalej udržiava aktualizácia Anniversary Update (1607) s podielom 5,1%.

Nárast za posledné mesiace

Aktualizácia Fall Creators Update sa najviac rozbehla v pred dvomi mesiacmi, kedy získala počas 30 dní až 30%. Minulý mesiac získala ďalších 20% a posledný mesiac “iba” 10%. Jej nárast sa samozrejme spomalil, pretože sa už “nemá kam viac distribuovať”. Treba si ale uvedomiť, že sa jedná o historicky najrýchlejšie rastúcu aktualizáciu operačného systému Windows 10 a nová aktualizácia Redstone 4 sa bude musieť naozaj potrápiť, aby Fall Creators Update predbehla.

TIP  Aké funkcie a aplikácie zmiznú z Windowsu 10 po aktualizácii October 2018 Update?

Zdroj: AdDuplex.com,  úvodný obrázok (Youtube)

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu