NávodyNovinky

Ako pridať klasický solitaire do Windows 10 | NÁVOD

Jednou z najobľúbenejších hier vo Windowse je nepochybne klasický solitaire. Populárna kartová hra bola do operačného systému Windows pridaná už v skorších verziách. Každou novou verziou Windowsu nám Microsoft priniesol trošku vylepšenú alebo graficky upravenú verziu tejto hry. Z neznámych dôvodov sa klasický solitaire nenachádza vo verziách Windows 8.x a novšom. Namiesto toho si z Windows Store môžete stiahnuť aplikáciu „Microsoft Solitaire Collection“. Nie všetkým používateľom sa ale táto novšia verzia pozdáva. Pokiaľ patríte medzi nich, dnešný návod je práve pre vás. V tomto návode si ukážeme, ako pridať klasický solitaire z Windows XP do najnovšej verzie Windowsu.

Stiahnutie súborov hry solitaire

Nie každý používateľ má možnosť dostať sa ku počítaču s operačným systémom Windows XP. Preto sme si pre vás nahrali súbory pôvodného solitairu z Windows XP na cloud úložisko. ďalej postupujte podľa nasledovných krokov.

 • Stiahnite si súbor xp-solitaire.zip z cloud úložiska.

  Zdroj: vlastný

 • Stiahnutý súbor otvorte napríklad vo WinRARe alebo WinZIPe, po otvorení dvojkliknite na tento súbor. V súbore sa nachádzajú dva súbory cards.dll a sol.exe.

  Zdroj: vlastný

 • Otvorte Preskumníka a kliknite na Lokálny disk (C:) (alebo disk na ktorom máte nainštalovaný Windows).
 • V Prieskumníku vytvorte nový priečinok s názvom Solitaire, následne tento priečinok otvorte.

  Zdroj: vlastný

 • Súbory, ktoré sa nachádzajú v stiahnutom súbore označte a pomocou myši ich presuňte do súboru s názvom Solitaire. (alebo súbor extrahujte do priečinku Solitaire)

  Zdroj: vlastný

 • Pre zapnutie hry stačí dvojkliknúť na aplikáciu sol. Samozrejme aplikácia sa dá pridať do ponuky štart ako aj na panel úloh.

  Zdroj: vlastný

Prajeme príjemnú zábavu!

Zdroj: vlastný

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu