TECH

Ako chránite váš smartfón? Toto sú tri najčastejšie spôsoby

Pozná to určite každý z nás, či už je to malá odrenina, alebo rozbitý displej, tak to vie poriadne vytočiť pričom sa tomu dá vo viacerých prípadoch ak nie úplne predchádzať, tak aspoň čiastočne  zredukovať škody. Väčšinou si naše telefóny chránime len krátku chvíľu po kúpe, pár dní, či týždňov a následne prestávame byť tak obozretní a to býva častokrát kameňom úrazu.

Prvým spôsobom klasické ochranné obaly, ktoré do veľkej miery vedia ochrániť telefón pred nechcenými odreninami, či dokonca rozbitým displejom v prípade flip-obalov. Ale povedzme si po pravde, ochranné obaly nie sú moc príťažlivé čo vedie mnohých z nás k upusteniu od tohto zvyku.

$_12

Druhým častým spôsobom ako si užívatelia chránia svoje mobilné telefóny sú fólie, ktoré síce chránia displej / telo pred poškriabaním, ale nie pred rozbitím. Fólie pritom tvoria najrozšírenejší spôsob ochrany, ale veľkou nevýhodou  (okrem ochrany pred rozbitím) je to, že sú „mäkké“ z čoho plynie, že hoci displej nepoškriabete, ale samotnú fóliu áno, čoho výsledkom sú ich časté výmeny.

$_12 (2)

Ďalším spôsobom ako si množstvo užívateľov chráni svoje mobilné zariadenia je prostredníctvom tvrdených sklíčok (častokrát označované ako temperované sklíčka), ktoré reagujú práve na nedostatky fólií.  Výhodou týchto tvrdených sklíčok je to, že majú oveľa lepšiu priesvitnosť oproti fóliám, sú pevnejšie, a teda chránia displej pred rozbitím a v neposlednom rade sú oveľa ťažšie poškriabateľné.

TIP  Spoločnosť Sony predstavila novú retro konzolu s názvom PlayStation Classic. Stáť bude 99€

$_12 (1)

Poznáte aj iné spôsoby ako ochrániť telefóny pred poškodeným a ako si chránite telefón Vy?

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu