NovinkyZaujímavosti

Airbus počas letu stratil kryty motora a ďalšie časti lietadla. Našťastie sú všetci v poriadku

Ak ste leteli lietadlom tak určite poznáte ten pocit „bezmocnosti“ kedy viete, že bezpečnosť letu nemáte vo svojich rukách.

Podobné emócie zažili niekoľko dní dozadu aj pasažieri letu smerujúceho z Paríža do amerického Los Angeles, ktorým nad Grónskom sa začali rozpadávať lietadlo. Našťastie sa však jednalo len o časti lietadla, bez ktorých bolo možné doletieť na najbližšie letisko, vojenskú základňu Goose Bay na východe Kanady. Lietadlo okrem krytov stratilo počas letu ešte napríklad lopatky ventilátorov, ktoré majú na starosti vháňanie vzduchu ku kompresorom. Nižšie na obrázkoch si môžete pozrieť tento hrôzostrašný pohľad z výhľadu pasažierov.

A takto to vyzeralo naživo.


Zdroj: Twitter

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu