Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

9 skrytých nastavení funkcionalít pre iPhone, o ktorých by ste mali vedieť

Zdroj: Pexels.com

iPhone je bezpochyby jedným z najrozšírenejších zariadení na trhu a týka sa to rovnako aj návštevníkov našich stránok. Nižšie vám prinášame niekoľko tipov na skryté funkcionality telefónov iPhone, s ktorými môžete zo svojho smartfónu vyťažiť viac.

Notifikácie na uzamknutej obrazovke

Používate iPhone 6S alebo novšiu verziu iPhone telefónu? V tom prípade vám odporúčame využívať „Wake“ funkciu, prostredníctvom ktorej môžete vidieť notifikácie aj na uzamknutej obrazovke. Choďte do nastavení Display & Brightness a zapnite si Raise to Wake možnosť.

Alebo si nastavte menej rozptyľujúce sa notifikácie

Otravuje vás neustále vyskakujúca notifikácia na Facebook či iné aplikácie? Aj s týmto problémom sa dá bojovať. V rámci Nastavení telefónu choďte do položky “Notifications” a potom do “Show Previews” kde ich môžete obmedziť.

Prioritné aktualizácie aplikácií

Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú vo svojom smartfóne stovky aplikácií tak určite sa nevyhnete pravidelným aktualizáciám kde v zástupe nájdete menej ako aj viac dôležité aplikácie. Ak chcete aktualizovať najprv pre vás tie dôležitejšie aplikácie tak na úvodnej obrazovke vyberte aplikáciu, aplikujte 3D Touch a následne môžete nastaviť prioritu sťahovania.

Zapnite si skener QR kódov

Ak patríte medi ľudí, ktorí radi využívajú QR kódy tak by ste mali vedieť určite o možnosti fotoaparátu, ktorá umožňuje prepnúť klasickú kameru do módu QR skenera. Túto funkciu aktivujete cez nastavenia aplikácie.

TIP  Najnovší zľavový kupón na vlajkovú loď Xiaomi Mi 8 stláča jeho cenu na historické minum | TIP REDAKCIE

Vypnite si sledovanie webovými stránkami

Beháte po weboch často? Viacero stránok využíva na prispôsobenie reklám zozbierané dáta o vás. Napríklad keď vyhľadávate cez Google kočíky tak sa vám následne budú aj zobrazovať v rámci reklám. Safari pre iOS však túto možnosť sledovania dokáže vypnúť. Funkciu nájdete v nastaveniach aplikácie.

Obmedzte vaše sledovanie tretími stranami

Väčšina aplikácií dnes využíva viacero funkcionalít smartfónu bez toho, aby ste o tom vedeli. Napríklad vybrané cestovné aplikácie sledujú váš pohyb ešte niekoľko minút potom ako opustíte napríklad taxík. Niekomu to vadí a druhému zas nie. Ak však patríte do prvej skupiny ľudí tak v je možné toto povolenie obmedziť v rámci Nastavení telefónu. Otvorte si teraz Nastavenia telefónu a choďte do položky „Privacy“ a potom do „Location Services“. Následne môžete vybrať aplikácie, ktorým povolíte prístup k vašej polohe, a ktorým zas nie.

Vyhľadávate cez Safarti okná

Vyhľadávanie cez Safari okná je užitočná funkcionalita a to hlavne keď pracujete s viacerými oknami súčasne. V móde Portrait však nie je k dispozícii. Potrebujete otočiť telefón do módu Landscape a potom stlačiť tlačidlo okien (vyzerá ako dve kocky). Teraz by ste mali vidieť „Search Tabs“ okno.

Identifikujete kontakty na základe zvonenia

Určite to poznáte. Zvoní vám telefón a jednoducho neviete kto vám volá pokiaľ sa nepozriete na displej. Nuž pre lepšiu orientáciu je možné personalizovať zvonenia pre vybrané kontakty a tak ich roztriediť napríklad medzi rodinu, kamarátov a podobne. V rámci kontaktov si vyberte konkrétne osoby a stlačte možnosť Edit. Následne v rámci ponuky im budete môcť prideliť unikátne zvonenie.

TIP  Xiaomi opäť prekvapuje! Predstavuje mikrovlnnú rúru

Je defaultné písmo pre vás nečitateľné?

Mnohým ľuďom defaultné nastavenia  nevyhovujú a jedným z nich môže byť napríklad veľkosť či ostrosť displeja. Nuž aj iPhone zariadenia ponúkajú možnosť ich prispôsobenia v nastaveniach „Display & Brightness“. Následne choďte do položky Text Size a Bold Text.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: Pexels.com

 

 

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu