NovinkyTECH

5 produktov, s ktorými mal Microsoft veľké plány. Na konci dňa však na nich pohorel

Hoci keď sa povie Microsoft, tak každý z nás si predstaví úspešnú spoločnosť, ktorá chrlila jeden úspešný produkt za ďalším, ale to vôbec nie je v skutočnosti tak. Nižšie sme pre vás vybrali päť produktov, s ktorými Microsoft chcel dobiť trh, na konci dňa však boli pre nich veľkým sklamaním.

Windows Mobile

Microsoft na prelome milénia prišiel mobilným operačným systémom Windows Mobile, ako aj spolu s telefónom, ktorý patril do kategórie „smartphone“. V U.S.A. tento operačný systém žal úspech a dominoval na trhu, teda až kým neprišla konkurencia v podobe iOS a Androidu. Mimochodom, Windows Mobile mal svoj obchod s aplikáciami, internetový prehliadač, dotykovú obrazovku a všetko čo by ste mohli od smartfónu očakávať. Podporu pre túto verziu OS Microsoft ukončil v roku 2010, kedy predstavil svetu Windows Phone 7.

Zdroj: Techlog360

Zune

Staršie ročníky si určite spomenú na Zune, ktorý mal byť hlavným konkurentom iPod-u od spoločnosti Apple. Zune prišiel na trh v novembri 2006, kedy Apple mal na svojom konte viac ako 100 miliónov predaných zariadení iPod. Zune priniesol v podstate všetko od produktov až cez software kde sa dala sťahovať hudba (Zune Music Pass), dokonca software bol prepojený aj s produktovou líniou Xbox 360,  Windows Phone, či so samotným desktopom.

Zdroj: Techlog360

MSN

Kto patrí do generácie detí deväťdesiatych rokov a nepoznal MSN je ako keby nežil. Microsoft položil svojho času so službou MSN základy moderných sociálnych sietí a hoci mal náskok 10 rokov pred Facebookom a 15 rokov pred WhatsAppom tak aj napriek tomu sa mu nepodarilo udržať na trhu, v roku 2012 Microsoft ukončil podporu pre túto službu.

Zdroj: Techlog360

Windows ME

Počuli ste o Windows ME? Ani mi nie… Jedná sa produkt, ktorým Microsoft chcel nahradiť operačný systém Windows 98 na prelome mýlenia, avšak nepodarilo sa mu to. Hoci sľuboval významené vylepšenia tak na konci dňa bol tento operačný systém v podstate nepoužiteľný – nekompatibilita ako aj nestabilita aplikácií s aplikáciami vytvorených pre Windows 98 ho pochovali.

Zdroj: Techlog360

Microsoft Portrait

Ďalší produkt, ktorý mnohým nehovorí v podstate nič a je to tak aj dobre. Toto zariadenie totiž slúžilo na video konferencie. Neskôr ho nahradila služba Skype.

Zdroj: techlog360

Zdroj: techlog360.com

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Komentáre

  1. na prelome mýlenia . . .Ani mi nie . . . Autor by sa mal najskor doucit slovencinu, potom publikovat.

  2. Myslim ze minimalne s MSN je autor trochu mimo. Tato sluzba fungovala najlepsie zo vsetkych podobnych tej doby (este pred masovym rozsirenim smartfonov) a nasledne nebola zrusena ale zlucena so Skypoe a to existuje dodnes. Porovnavat MSN s whatsapp alebo Facebookom je uplne mimo . Za Facebook by sa dal porovnavat Messenger,
    Kazdopadne v dobe existencie MSN mala tato sluzba svoju konkurenciu v inych podobnych sluzbach ktora MSN ale nesiahala ani po clenky napr Yahoo

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu