NovinkyWindows Hry

3D hra vytvorená iba pomocou vzorcov programu Excel? Áno, aj to sa dá

Prečo sa obťažovať s enginom ako Unity, Unreal alebo Game Maker, keď môžete využiť starý známy Excel a vytvoriť hru iba pomocou jeho vzorcov? Pri programovaní Vás možno párkrát trafí šľak a strávite pri tom celé hodiny, no niekto na to má proste chuť a čas. Takýmto človekom je práve používateľom s prezývkou C Bel, ktorý sa svojou hrou pochválil na hernom fóre Gamasutra. Vývojár vytvoril zaujímavú 3D hru, v ktorej používa výhradne iba vzorce programu Excel.

Jeho výtvor nepoužíva makrá, takže nevyužíva Visual Bacis pre aplikácie. Toto je zoznam hlavných funkcií, ktoré jeho výtvor dokáže:

  • nekonečne dlhá procedurálne vytvorená bludisková mapa
  • vykresľovanie v reálnom čase
  • výpočet oklúzie
  • základné vykresľovanie osvetlenia
  • engine na prirodzený pohyb

Autor spoločne s klasickým formulárom ponúka aj viacero variantov, napríklad niektoré používajú VBA pre vstupy a optimalizáciu, no v zozname nájdete aj súbor s “vysokým rozlíšením”, no ten je určený iba pre tých, ktorí chcú dať svojmu počítaču naozaj zabrať. Keďže je hra vytvorená priamo v excelovskej tabuľke, jej vzhľad nie je zrovna najlepší, no pripomína akýsi oldschool vzhľad, vďaka čomu si na fóre a na internete našla hneď niekoľko priaznivcov.

Pokiaľ si chcete hru vyskúšať a stiahnuť si celú excelovskú tabuľku, stačí ak si nájdete potrebné súbory na stiahnutie priamo v popisku videa, ktoré je vyššie.

Zdroj: Youtube

TIP  Elon Musk s novo predstavenou raketou Big Falcon Rocket chce kolonizovať Mars
Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu