NovinkyZaujímavosti

Zoznámte sa s najnovším Surface Phone konceptom. Prichádza s unikátnym, no stále príliš futuristickým dizajnom

Surface Phone je už pre mnohých fanúšikov Windows Mobile akýmsi mýtickým zariadením. Microsoft toto zariadenie plánuje predstaviť už zopár rokov, no žiaľ sme sa ho ešte nedočkali. Niektorí z nás už možno aj prestali veriť tomu, že ho Microsoft niekedy vyrobí, no podľa informácií, získaných v posledných 2 mesiacoch to vyzerá tak, že Surface Phone príde už budúci rok. “Smartfón aký ešte nepoznáme” zrejme príde v podobe skladacieho zariadenia, ktoré bude bežať na operačnom systéme OS Andromeda (Windows Core OS). Problém je však ten, že nám Microsoft neponúkol žiadne detaily jeho rozmerov alebo dizajnu. Preto sa v poslednom pol roku činia hlavne dizajnéri, ktorí vymýšľajú kadejaké prototypy tohto ultimátneho zariadenia. Niektoré sa samozrejme pohybujú v úplne nerealistických rovinách, no niektoré vyzerajú celkom zrealizovateľne.

Na našej stránke sme zopár takýchto konceptov už spomínali. Pohľad na jeden naozaj realistický koncept, sme Vám priniesli zhruba pred mesiacom. Pred pár dňami bol na internete zverejnený ďalší zaujímavý koncept smartfónu Surface Phone. Pozrime sa teda na jeho bližšie detaily a dizajn.

Úchvatný, no príliš futuristický dizajn

Najnovší koncept bol opäť zverejnený na stránke behance.net. Jeho autorom je Ryan Smalley, ktorý má na konte už nejeden zaujímavý koncept smartfónu. Jeho koncept smartfónu Surface Phone prichádza s naozaj úchvatným dizajnom. Na prvý pohľad si zrejme každý všimne dva prepojené bezrámikové displeje. Na jednej obrazovke nájdete prednú kameru a na v tele druhej obrazovky zase tlačidlá pre ovládanie hlasitosti, uspanie zariadenia ale aj port USB-C. Oba displeje sú prepojené naozaj tenkým kĺbom, ktorý po rozložení zariadenia odstráni všetky medzery medzi obrazovkami. Zároveň tento kĺb slúži aj ako držiak pre stylus Surface Pen, samozrejme iba v prípade, keď je smartfón zložený.

TIP  Ohúrili vás nové smartfóny od Apple? Ak nie tak nezúfajte, čoskoro technologickí giganti predstavia tieto vlajkové lode

Smartfón a mini laptop v jednom

Už z prvých obrázkov je zrejmé, že autor myslel hlavne na reálne využitie tak obrovskej obrazovky. V rozloženom stave by tak jedna časť smartfónu mohla slúžiť ako klávesnica a tá druhá zase ako obrazovka. Smartfón by sa dal samozrejme využiť aj ako perfektný tablet, napríklad pre rýchle grafické úpravy alebo kreslenie.

Zdroj: behance.net

Je ale takýto smartfón vôbec možné v dnešnej dobe vyrobiť? Microsoft sám by zrejme takéto zariadenie do budúceho roku vyrobiť nestihol, no všetci dobre vieme, že OEM partneri Microsoftu vedia makať a vyvíjať nové technológie naozaj veľmi rýchlo. Pokiaľ by finálna verzia smartfónu Surface Phone vyzerala naozaj takto, niet pochýb že by zožal úspech, no realita bude zrejme vyzerať ináč.

Zdroj: behance.net

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu