NovinkyWindows 10 Mobile

Známy youtuber Austin Evans sa pýta: má Windows Phone ešte priestor v roku 2017?

Existencia platformy Windows Phone v roku 2017 bola opäť raz spochybňovaná známym youtuberom Austin Evans, ktorý už viac ako 10 rokov prináša recenzie na najnovšie technologické novinky, vrátane Windows zariadení.

V rámci videa, ktoré môžete nižšie vidieť uvidíte rozbaľovanie dvoch zariadení, vlajkovej lodi spoločnosti Acer – Luquid Jade Primo, ktorá sa momentálne v našich končinách ponúka za niečo málo pod 300€ a spoločnosti Alcatel – Idol 4 Pro, ktorý sa dostal len niekoľko týždňov aj náš trh.

Treba však po zahliadnutí videa skutočne smutne konštatovať, Microsoft Windows Phone odsunul na druhú koľaj a nechal fanúšikov tejto platformy s minimálnym množstvom smartfónov, ktorým už v priebehu nasledujúcich rokov skončí podpora. Nehovor viac o tom, že sú to už niekoľko rokov staré zariadenia.

V každom prípade je aspoň od aktuálnych výrobcov obdivuhodné, že sa pustili na tak nestabilný trh s Windows zariadeniami, ktorý však bez toho aby pokryli strednú triedu je čoraz stále viac na ústupe.

PS: tak ako Austin vo videu povedal, lámať palicu nad smartfónmi s Windowsom je možno ešte predčasné, predsa kto iný ako Microsoft by mohol priniesť plnohodnotný Windows do smartfónov?

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close