Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Známy youtuber Austin Evans sa pýta: má Windows Phone ešte priestor v roku 2017?

Zdroj: vlastný

Existencia platformy Windows Phone v roku 2017 bola opäť raz spochybňovaná známym youtuberom Austin Evans, ktorý už viac ako 10 rokov prináša recenzie na najnovšie technologické novinky, vrátane Windows zariadení.

V rámci videa, ktoré môžete nižšie vidieť uvidíte rozbaľovanie dvoch zariadení, vlajkovej lodi spoločnosti Acer – Luquid Jade Primo, ktorá sa momentálne v našich končinách ponúka za niečo málo pod 300€ a spoločnosti Alcatel – Idol 4 Pro, ktorý sa dostal len niekoľko týždňov aj náš trh.

Treba však po zahliadnutí videa skutočne smutne konštatovať, Microsoft Windows Phone odsunul na druhú koľaj a nechal fanúšikov tejto platformy s minimálnym množstvom smartfónov, ktorým už v priebehu nasledujúcich rokov skončí podpora. Nehovor viac o tom, že sú to už niekoľko rokov staré zariadenia.

V každom prípade je aspoň od aktuálnych výrobcov obdivuhodné, že sa pustili na tak nestabilný trh s Windows zariadeniami, ktorý však bez toho aby pokryli strednú triedu je čoraz stále viac na ústupe.

PS: tak ako Austin vo videu povedal, lámať palicu nad smartfónmi s Windowsom je možno ešte predčasné, predsa kto iný ako Microsoft by mohol priniesť plnohodnotný Windows do smartfónov?

TIP  OFICIÁLNE POTVRDENÉ: Huawei Mate 20 Pro dostane do vienka batériu, ktorú mu bude konkurencia závidieť

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu