NovinkyTECH

Známy software, ktorý mal chrániť PC distribuoval takmer mesiac škodlivý malware. Patríte medzi zasiahnutých používateľov aj vy?

Spoločnosť Piriform, ktorá stojí za známym softwareom „CCleaner“ oznámila prostredníctvom svojho blogu správu, ktorá určite mnohých používateľov tohto programu nepoteší.

Software CCleaner funguje na čistenie počítača a zvyšovanie jeho výkonnosti či optimalizáciu, to sa mu však v posledných dňoch až tak moc nedarilo. Distribuoval totiž počas 15. agusta až 12. septembra škodlivý software, ktorý posielal jeho autorom viacero informácií ako sú názov PC, inštalovaný a bežiaci software, informácie o Windows aktualizáciách či adresy sietí na zariadeniach MAC. Však najhorším rizikom pri tomto škodlivom software bolo to, že mohol na diaľku ovládať PC a sťahovať a inštalovať binárne súbory.

Mimochodom, tento software patrí medzi jeden z najrozšírenejších. Celkovo CCleaner eviduje viac ako 2 miliardy používateľov a viac ako 5 miliónov inštalácií mesačne. Preto, ak máte jednu z týchto verzií softwaru – CCleaner 5.33.6162 a CCleaner Cloud 1.07.3191, tak vám odporúčame čo najskôr spraviť jeho aktualizáciu.

Zroj: Piriform

TIP  Nové fotografie zariadenia Xiaomi Mi 8 Youth odhaľujú niektoré špecifikácie smartfónu
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu