TECH

Zlodejom v obchodoch odzvonilo. Japonská spoločnosť priniesla prelomovú kameru s AI technológiou, ktorá vás odhalí pri čine

Nie jeden obchodník sa stretol so zákazníkmi, ktorí majú len čestné úmysly. Viacero zákazníkov totiž do obchodu nejde s úmyslom nakúpiť, ale kradnúť. V lepšom prípade takéhoto zákazníka odhalia priamo pri čine a v tom horšom zákazník odíde s tovarom, ktorý ukradol.

AI Guardman je špeciálna kamera, ktorá odhalí podozrivé správanie

Ochrániť sa proti týmto typom zákazníka nie je vôbec jednoduché. Vo väčšine prípadoch je na to potrebný široký personál, ktorý býva hlavne pri menších obchodoch nepredstaviteľnou finančnou záťažou. Práve na toto reaguje japonská spoločnosť Earth eyes špeciálnou kameru “AI Guardman” s technológiou strojového učenia, ktorá sa chváli znížením krádeži v obchodoch o takmer 40%.

Kamera funguje na podobnom princípe ako Kinect kamera, ktorá sníma potenciálnych zákazníkov a na základe pohybu a jednotlivých preddefinovaných póz vyhodnocuje podozrivé správanie. Pri detekcii nevhodného správania automaticky na to upozorní obsluhu obchodu, ktorá situáciu následne preverí.

umela inteligencia odhaluje zlodejov v obchode
Zdroj: Youtube (Earth Eyes)

Nižšie si môžete pozrieť video, ktoré ponúka celkom kompletný pohľad na funkčnosť a využitie tejto technológie v praxi.

Zdroj: TheVerge, úvodný obrázok: Youtube (Earth Eyes)

TIP  Nový smartfón od ZTE nie je vybavený selfie kamerou, no na druhú stranu má displej aj na zadnej strane zariadenia
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu