Novinky

Zlá správa pre nové Lumie s procesorom Snapdragon 810

Len pred niekoľkými mesiacmi užívatelia HTC M9 hlásili problémy s prehrievaním svojich telefónov, ktoré bolo spôsobené procesorom Snapdragon 810. Teraz používatelia Xperie Z4 od spoločnosti Sony, taktiež hlásia problémy s prehrievaním ich telefónov s teplotami dosahujúcich až 68 stupňov Celzia.

snapdragon 801
snapdragon 810

Niektoré spoločnosti ako Samsung a LG vo svojich telefónoch prestali po problémoch s prehrievaním procesoru Snapdragon používať. Podľa posledných správ sa aj spoločnosť Microsoft rozhodla nepoužiť tento procesor vo svojej novej vlajkovej lodi Lumia 940XL. Microsoft tvrdí, že sa chce vyhnúť sťažnostiam od svojich používateľov a preto sa tak rozhodol, zároveň však nevylučuje použitie procesoru od Qualcommu ak sa podarí vyriešiť problém s jeho prehrievaním.

Spoločnosť Qualcomm zatiaľ testuje modernizovanú verziu procesora Snapdragon 810 2,1 a tvrdí, že problémy s prehrievaním už vyriešili. Bude zaujímavé sledovať ako sa Microsoft nakoniec rozhodne a či stihne výrobu s modernizovaným procesorom od Qualcommu.

TIP  Nové fotografie zariadenia Xiaomi Mi 8 Youth odhaľujú niektoré špecifikácie smartfónu
Ukáž viac

Komentáre

  1. tych informacii je uz tolko ze nikto nevie ako to bude kazdy den nove informacie dddd

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu