Novinky

Ženy sú vraj lepšie kóderky ako muži

Podľa BBC to vychádza z najnovšej štúdie, ktorá skúmala akceptáciu zmien vo zverejnených kódoch medzi oboma pohlaviami. Zo štúdie vyšlo, že zmeny v kódoch na portáli GitHub, ktoré navrhnú ženy, sú častejšie akceptované ako tie navrhnuté od mužov (z angl. pull request).

Americkí výskumnici preskúmali až 1,4 milióna profilov na Githube, službe na zdielanie programov. Github má dohromady 12 miliónov uživateľov a nevyžaduje informácie o pohlaví. Výskumníci museli párovat github profily s inými profilmi, alebo pracovali s profilmi, ktoré dobrovoľne takúto informáciu uvádzali. Keďže ide o citlivé dáta o súkromí uživateľov, tak výskumníci nebudu zverejňovať svoj dataset.

Až 78,6% navrhovaných zmien v kódoch ženami bolo akceptovaných, zatiaľ čo u mužov len 74,6%. Avšak toto platí len u žien, ktoré sú dobre známe v komunite, alebo explicitne vo svojom profile neuvádzajú, že sú ženy. Nové uživateľky, ktoré mali v profiloch uvedené svoje pohlavie, mali oveľa menšiu mieru akceptácie ich navrhovaných zmien v cudzích kódoch.

Výskumníci zvažovali viacero faktorov ako bol programovací jazyk, dĺžka kódu, a mnoho iných, ale okrem pohlavia nenašli žiadnu väčšiu súvislosť.

Výsledky teda ukazujú, že aj keď môžu byť ženy oveľa lepšie v kódovani, tak stále existuje voči ním od mužov zaujatie.

Minuloročné štatistiky ukazujú, že len 16% technických zamestnancov Facebooku sú ženy a v Googli je toto číslo 18%.

TIP  Xiaomi Mi 8 Youth je oficiálne predstavený! Toto by mal byť nový kráľ strednej triedy
Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu