Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Zdrojový kód iPhone telefónov bol vypustený interným zamestnancom

Zdroj: pixabay.com

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli informácie o tom, že na populárnej sieti GitHub unikla časť zdrojového kódu, ktorá otvára hackerom cestičku k iPhone telefónom. Konkrétne sa jednalo o únik kódu známeho ako iBoot, ktorý zaisťuje bezpečnosť a to tým, že načítava a kontroluje Kernel, že  je podpísaný spoločnosťou Apple.

Najnovší report z Motherboard hovorí, že tento zdrojový kód bol vypustený z spoločnosti jedným z interných zamestnancov. Kód bol následne rozšírený medzi päticu priateľov, ktorí sú súčasťou jailbreak komunity. Celý tento proces prebehol pred viac ako 4 mesiacmi.

Motherboard ďalej píše, že dvaja z pätice nikdy nechceli tento kód šíriť ďalej z obavy právnych následkov, ale aj napriek tomu nie je známe kto z nich škodlivý kód vypustil niekoľko dní dozadu na verejnosť.

Hoci sa o tomto úniku sa hovorí ako o najväčšom v histórii spoločnosti ako aj o najnebezpečnejšom tak spoločnosť Apple tvrdí, že tento „najväčší“ únik nie je ani tak veľkým. Totiž chyby v tejto verzii kódu (iOS 9) boli opravované posledné roky a aktuálne zariadenia nimi nie sú nijak ohrozené.

Zdroj: motherboard.vice.com, úvodný obrázok: pixabay.com

 

TIP  Huawei Mate 20 Lite pravdepodobne príde so stále populárnejším výrezom. Tiež ponúkne štvoricu fotoaparátov

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu