Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Zaujímavosti – prečo na Windows Phone nie sú anti-vírové programy?

Zdroj: features.en.softonic.com/which-is-safest-android-ios-or-windows-phone

Zaujímalo vás niekedy, prečo nieje dostupný žiaden antivírusový softvér pre vašu Lumiu, alebo iný Windows Phone? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Podľa dostupných informácií totižto žiadne vírusy zatiaľ úspešne naprogramované a vypustené neboli. Zabezpečenie operačného systému dovoľuje meniť súčasti len v prípade priameho zásahu aktualizácií od Microsoftu zo zabezpečených serverov. Okrem toho, každá aplikácia, ktorú si nainštalujete má vlastný bezpečný priestor pamäte pre svoje dáta. To znamená, že žiadna iná aplikácia nemá k týmto údajom systémového súboru prístup.

Krátky pohľad do histórie vírusov (edit: redakcia)

Viete kedy sa objavili prvé počiatky počítačových vírusov? Správna odpoveď je, že v 60 – tých rokoch, avšak boli súčasťou len sci-fi literatúry. Reálny rozvoj nastal až v 80 – tých rokoch kedy rozvoj techniky vytvoril pre nich priestor. Prvý vírus sa volal “boot vírus Brain” a bol určený pre prvé osobné počítače, ktoré mála na svedomí  spoločnosť IBM. Samotný vírus pritom nebol stvorený v Amerike ako by sme očakávali, ale  úplne nie kde inde, v Pakistane v roku 1986. Jeho autormi boli súrodenci Basit a Amjad Farooq.  Ďalšou zaujímavosťou je, že v tomto roku vznikli ešte 2 ďalšie vírusy, rok na to ich bolo „už“ 129 a začiatkom 90 – tých rokov ich bolo zaevidovaných viac ako 140 000.

Viete ako sa volal neznámejší vírus, ktorý sa dostal do našich končín? Ak ste odpovedali “Vienna.648.” tak ste uhádli, ale predpokladám, že mnohí z vás nemali ani tušenie. Tento vírus k nám dorazil v roku 1988, teda dva roku po vzniku prvého vírusu, a krátko na to vznikol český strat-up antivírus VAST!

TIP  Microsoft pracuje na inPrivete móde vo Windowse 10. Fungovať bude ako inkognito mód v prehliadači

Zdroj: s-e-b-o.szm.com

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu