Novinky

Windows 10 je už 5. najrozšírenejším operačným systémom na svete. Na Slovensku a v Česku obsadil 4. priečku

V posledných dňoch sme vám priniesli viacero článkov, v ktorých sme spomínali popularitu nového operačného systému Windows 10, napríklad „Windows 10 si stiahlo za 24 hodín 14 miliónov používateľov“ či „Windows 10 žije, za jednu sekundu si ho v priemere aktivuje 16 ľudí“.

Ošiaľ, ktorý vyvolalo uvoľnenie Windows-u 10 podľa najnovších informácií stále neutícha čo nás veľmi teší. Dokazujú to aj najnovšie štatistiky internetového portálu Statcounter, ktorý sa zameriava na zber dát z internetových stránok a prostredníctvom proxy (pozn. redakcie: proxy server je server počítačovej siete, ktorý umožňuje klientom nepriame pripojenie k inému serveru… zdroj: Wikipedia.org) dokáže zistiť aký operačný systém máte nainštalovaný vo vašom počítači. Na grafoch nižšie môžete vidieť súčasné percentuálne rozdelenie operačných systémov nainštalovaných na počítačoch, ktoré sú pripojené k internetu (prvý graf predstavuje celosvetový trh, druhý graf predstavuje zastúpenie Windows-u 10 v SR a tretí v ČR).

 

statistiky_1 statistiky_2 statistiky_3Zdroj: Statcounter

TIP  3 funkcie, ktoré by sme radi videli v novom Windowse 10, ktorý príde čo nevidieť
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu