NovinkyXiaomi

Zapíšte si dátum 19. september! Xiaomi predstaví jeden z najočakávanejších smartfónov Xiaomi Mi 8 Youth

Xiaomi Mi 8 Youth je na spadnutie. Posledné dní sme mohli byť svedkami masívneho úniku informácií o tomto pripravovanom smartfóne, ktorý vychádza z populárnej línie zariadení Mi 8.  Napríklad necelá dva dni dozadu sa na internet dostali obrázky zariadenia, ktoré odhaľujú kompletný dizajn.

Najnovšie sme sa dozvedeli z oficiálneho zdroja dátum, ktorý hovorí, že zariadenia bude oficiálne predstavené už o pár dní, konkrétne 19. septembra.

Xiaomi Mi 8 Youth predstavenie 9. september
Zdroj: XiaomiToday.com

Aké špecifikácie zariadenia Xiaomi Mi 8 Youth môžeme očakávať?

Nuž, berte tieto informácie s nadhľadom, spoločnosť ich totiž zatiaľ oficiálne nepotvrdila. Zákulisím však kolujú informácie, ktoré hovoria o tom, že smartfón ponúkne 6,26“ displej s rozlíšením 2280 x 1080 bodov s pomerom strán 19:9. Nebude chýbať ani populárny výrez. Čo sa týka hardwaru tak sa môžeme tešiť na procesor Qualcomm Snapdragon 710, ktorému bude sekundovať viacero variantov zariadenia – 4GB/6GB/8GB RAM. Čo sa týka úložného priestoru tak tu môžeme rovnako očakávať 3 rôzne varianty – 32GB/64GB/128GB s možnosťou jej rozšírenia prostredníctvom hybridného slotu (SIM/SD karta). Smartfón by mal zároveň prísť s  Androidom 8.1 Oreo a nemala by chýbať ani 4G VoLTE podpora.

Čo sa týka selfie kamery tak tá by mala mať rozlíšenie 24MPx. Zadná strana by mala ponúknuť dvojicu fotoaparátov s rozlíšením 12MPx a podporou 4K videí. Zariadenie by malo byť poháňané akumulátorom o kapacite 3500mAh. Nemala by chýbať ani podpora Quick Charge 3.0 technológie.

Určite nie menej zaujímavým faktorom pri výbere nového smartfónu je aj cena. Tá by sa mala v tomto prípade pohybovať na úrovni 290USD, teda niečo okolo 250EUR.

Zdroj: XiaomiToday.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu