PC HRY

Zabudnite na Twitch.tv. Facebook spustil vlastnú streamovaciu službu FB.gg

Twitch.tv je jednou z najznámejších streamovacich služieb, ktorú využívajú primárne hráči hier.

Twitch.tv je platformou, ktorá vznikla v roku 2011 zameriavajúcou sa primárne na videohry, e-sport či obdobný obsah, ktorý je možné sledovať buď ako živý prenos alebo pomocou video archívu. Táto službu je dnes najpopulárnejšou službou svojho druhu na svete, ktorú denne sledujú státisíce  používateľov. V roku 2014 ju jej zakladatelia predali spoločnosti Amazon za takmer jednu miliardu dolárov.

Zdroj: vlastný

Najnovšie obdobnú službu spúšťa aj najväčšia sociálna sieť na svete, Facebook. Už niekoľko dní môžeme na stránke FB.gg sledovať živé prenosy z rôznych herných eventov vrátane streamov z hier. Tak ako na Twich.tv tak aj tu sú jednotlivé streamy rozdelené podľa hier.

Zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu