NovinkyTIP REDAKCIE

Z dielne Microsoftu vyšli inteligentné nohavice

lF2l.nokia_nabijacie_nohavice_jpg-300x175

 

Nie, nepomýlili sme sa a ani sa nejedná o aprílový žart. Z dielne Microsoftu skutočne vyšli inteligentné nohavice, ktoré nie sú otázkou ďalekej budúcnosti, ale najbližších mesiacov čoho dôkazom je ich predpredaj prostredníctvom Amazonu za cenu 340$ (248€).

 

Zatiaľ tieto nohavice nedokážu rozprávať alebo ovládať naše pohyby, ale prinášajú celkom zaujímavé riešenie na stále viac vybíjajúce sa batérie našich telefónov. Áno, je to tak. Nohavice obsahujú bezdrôtovú nabíjačku, takže majú svoju vlastnú batériu. Ďalej aj cievku, ktorá nabíja zariadenia, ktoré podporujú bezdrôtové nabíjanie. Vzhľadom k tomu, že toto zariadenie predstavil Microsoft, nohavice majú v sebe prakticky celú bezdrôtovú podložku Nokia DC-50.

 

ccao.blesk_inteligentne_hohavice_jpg-300x227

Čo vravíte na nápad z dielne Microsoftu, oslovili by vás takéto nohavice?

TIP  Facebook zoficiálňuje funkciu randenia. Začal s jej testovaním vo vybraných regiónoch
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

  1. Nohavice na nabijacke, este lepsie bude vystupovanie z auta ked budem mat na pozadi autonabijacku ktoru som nedopatrenim neodpojil. No mozno sa budu dobijat plynom zo zadnice co pomoze akciam fazule na trhu….

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu