XiaomiZaujímavosti

Xiaomi valcuje konkurenciu. Chytré hodinky Huami Amazfit sa posúvajú v rebríčku predajnosti na 3. priečku

Ak máte na svojich rukách chytré hodinky, tak s veľkou pravdepodobnosťou môžu niesť logo čínskej spoločnosti Xiaomi. Totiž chytré hodinky Xiaomi Huami Amazfit Bip sú aktuálne 3. najpredávanejšie smart hodinky na svete. Hovorí to najnovší report Counterpoint Research. V prvej päťke nájdeme ešte zástupcov spoločností Fitbit a Apple.

najpredavanejsie chytre hodinky
Zdroj: Counterpoint Research Q2 2018

V globálnom meritu spoločnosť Huami, ktorá je OEM partnerom spoločnosti Xiaomi je 5. najväčším predajcom chytrých hodiniek. Celkovo pokrýva 4% podiel. Na druhej strane hoci spoločnosti sa darí tak má ešte dlhú cestu na pomyselný „olymp“. Apple totiž jednoznačne dominuje trhu s 41% podielom. Skokovo rástla aj spoločnosť Fitbit, ktorá aktuálne pokrýva 21% trhu. Kompletný prehľad najväčších predajcov v porovnaní s 2. kvartálom 2017 a 2018 si môžete pozrieť nižšie.

najpredavanejsie chytre hodinky trhovy podiel
Zdroj: Counterpoint Research Q2 2018

Mimochodom nie tak dávno sme Vám priniesli recenziu týchto chytrých hodiniek, ktorú môžete nájsť v tomto článku.

Xiaomu Huami Amazfit Bip

Zdroj: Counterpoint Research Q2 2018, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu