Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Nedávno predstavený Xiaomi Redmi Note 5 môžeš aktuálne získať za bezkonkurenčnú cenu

Zdroj: Youtube (TechLineHD)

Dočkali sme sa. Nie až tak dávno predstavený smartfón z kuchyne Xiaomi, Redmi Note 5 je konečne možné objednať z renomovaného zahraničného obchodu GearBest.com aj na Slovenko, resp. Česko pričom najlepšie na tom je, že cez dopravu EU Priority Line nebudeš platiť žiadne dodatočné poplatky. Preto ak uvažuješ  o kúpe nového smartfónu, za ktorý nevysolíš stovky € a nebudeš sa ho hanbiť vytiahnuť ani na obchodnom stretnutí tak práve pre teba je táto akcia ako stvorená.

Xiaomi Redmi Note 5 v aktuálnej akciovej ponuke nájdeš tu

Určite si spomeniete na smartfón Redmi 5, ktorý je starším bračekom tohto nového fešáka. Už asi ako tušíte tak prívlastok Note nemá pre nič za nič, smartfón totiž narástol. Ponúka veľký 5,99“ displej s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 2160 x 1080 bodov. Inými slovami smartfón ponúka hustotu pixelov 403 ppi pričom nechýba ani vysoký jas 450 nitov. V hornom rohu tiež nechýba výbava senzorov vrátane 13.0MP fotoaparátu s technológiou rozpoznávania tváre či podporou HDR a natáčania videí vo FULL HD kvalite. 

Xiaomi Redmi Note 5 recenzia
Zdroj: Youtube ()

Displej však nie je všetko čo prešlo generačnou obmenou. V útrobách zariadenia nájdeme Qualcomm Snapdragon 636, 64-bit, ktorý disponuje 8-jadrami s pracovným taktom 1,8GHz, ktorému dopomáha grafický čip Adreno 509, 3GB RAM typu LPDDR4X (jeden z najvyšších štandardov)  a 32GB úložný priestor, ktorý je možné rozšíriť. Poriadnou zmenou prešla aj samotná zadná strana zariadenia. Nájdeme tam totiž inteligentný fotoaparát, ktorý je tvorený dvojicou senzorov. Ten hlavný má rozlíšenie 12MPx s clonu f/1.9 a veľkosťou pixelov 1,4 μm. Druhý fotoaparát má rozlíŠenie 5MP s clonou f/2.0 a veľkosťou pixelov 1,12 μm.

Xiaomi Redmi Note 5 recenzia_dualna kamera
Zdroj: Youtube (TechLineHD)

V rámci konektivity a ďalšej výbavy smartfón ponúka všetko čo by ste mohli očakávať od moderného telefónu. Podporu 3G, 4G sietí, 3,5 jack, akcelerometer, senzor automatického jasu, e-kompas, gravitačný senzor, notifikačnú diódu, snímač odtlačkov prstov, podporu rýchleho nabíjania či veľkú batériu v podobe 4000mAh

Xiaomi Redmi Note 5 cenak
Zdroj: vlastný

Jediným nedostatkom je absencia NFC a bezdrôtového nabíjania. Na druhej strane pri takto nízko nastavenej cenovke smartfónu mu to nemôže byť vyčítané. V každom prípade sa jedná o skutočne zaujímavý smartfón, ktorý vám nespraví veľký prievan v peňaženke a zároveň splní požiadavky aj náročnejších používateľov. Ak vás telefón zaujal tak ho nájdete na odkaze nižšie (pod videom).

Xiaomi Redmi Note 5 v aktuálnej akciovej ponuke nájdeš tu

Zdroj: TS, Youtube

Komentáre sú vypnuté

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu