NovinkyXiaomi

Xiaomi nepriamo pripúšťa, že reklamy v rámci rozhrania Nastavení telefónu budú skutočnosťou

Xiaomi je aktuálne jeden z najväčších výrobcov smartfónov na svete pričom neustále rozširuje svoje chápadla aj do iných odvetí ako sú len mobilné zariadenia. Spoločnosť svoju popularitu získala hlavne vďaka dostupným zariadeniam, ktoré sa v mnohých prípadoch môžu porovnávať s tými najvýkonnejšími smartfónmi na trhu, avšak cenovo sú výrazne lacnejšie.

Pred niekoľkými dňami spoločnosť Xiaomi bola záujmom viacerých médií, avšak nie v pozitívnom slova zmysle. Médiami totiž prebehla správa o tom, že v rámci Nastavení smartfónu sa začala zobrazovať vybraným používateľom reklama.

MIUI reklama v nastaveniach
Zdroj: XiaomiToday.com

Najnovšie spoločnosť exkluzívne reagovala na dotazy zahraničného portálu The Verge, v ktorom povedala:

„Reklama bola a bude aj naďalej neoddeliteľnou súčasťou internetových služieb spoločnosti Xiaomi, ktorá je kľúčovou súčasťou obchodného modelu spoločnosti. Súčasne budeme podporovať skúsenosti používateľov tým, že ponúkneme možnosti vypnúť reklamy a zároveň budeme neustále zlepšovať náš prístup k reklame, vrátane úpravy kde a kedy sa zobrazia. Našou filozofiou je, že reklamy by mali byť nenápadné a používatelia majú vždy možnosť ich obmedzenia.“

Ako môžete vyššie čítať tak reklamy sú a aj budú súčasťou politiky spoločnosti. Je to cena za lacné a výkonné zariadenia.

Zdroj: TheVerge, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu