Xiaomi

Xiaomi predstavuje nábytok, ktorý poskladáte rýchlejšie ako „IKEU“

Xiaomi je spoločnosť, ktorá bleskurýchlo rozširuje svoje portfólio výrobkov. Jedným z najnovších kúskov, ktoré prichádzajú na trh vďaka Xiaomi crowdfundingových aktivitám je set postele s nočnými stolíkmi.

Set sa skladá z dvojice nočných drevených stolíkov a postele vyrobenej z masívu. Ako môžete vidieť nižšie na obrázkoch tak sa jedná skutočne o pekný set, ktorý aj napriek použitému materiálu si zachováva cenovú dostupnosť pre široké masy. Cena masívneho stolíka je po prepočte zhruba 75€ a posteľ stojí 250€.

Hoci sa nejedná o žiadnu „smart“ posteľ, ktorá by vám čítala rozprávky alebo niečo podobné tak aj napriek tomu dokázali jej tvorcovia priniesť pridanú hodnotu. Odhliadnuc od materiálu a ceny tak posteľ a stolíky sú konštruovaná tak, aby ich bolo možné postaviť do 5 minút.

Xiaomi postel montaz
Zdroj: XiaomiToday.it

Ďalším zaujímavým faktom je spôsob ošetrenia dreva, ktorý vďaka ľahkej karbonizácii udržuje 8-10% vody vo vnútri panelu. Výsledkom čoho je, že posteľ drží tvar v priebehu používania bez ohľadu na vonkajšie vplyvy. Čerešničkou na torte je špeciálny vysokoteplotný proces spracovania dreva, ktorý zabraňuje korózii dreva v priebehu času, zatiaľ čo jeho leštenie sa vykonáva pomocou farby na vodnej báze DSM. Výsledkom toho je, že drevo neobsahuje v sebe žiadne rozpúšťadlá a ani formaldehyd, ktoré by dráždili dýchacie cesty používateľov.

Zdroj: XiaomiToday.it

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu