NovinkyZariadenia

Xiaomi predstavilo nový laptop Mi Notebook Pro, vybavený je najnovším hardwareom

Čínska spoločnosť Xiaomi pred rokom predstavila prvý Mi Notebook Air, ktorý sa stal naozaj silnou konkurenciou pre MacBook Air od spoločnosti Apple. Xiaomi včera predstavilo ďalšieho hráča vo svete laptopov, ktorý zrejme zamieša kartami tak ako jeho predchodca. Reč je o novom laptope Mi Notebook Pro, ktorý už ako vyplýva z jeho názvu, bude konkurovať MacBooku Pro, taktiež od Applu.

Zdroj: mspoweruser.com

Mi Notebook Pro je tým pádom novou vlajkovou loďou spoločnosti Xiaomi a tento post si určite zaslúži, keďže je vybavený najnovším hardwareom, ktorý ponúka vynikajúci výkon a ako je už u Xiaomi zvykom, rozumná cena je zrejme hlavnou výhodou tohto laptopu.

Technické špecifikácie

Keďže zariadenie ponúka vysoký výkon, je o niečo hrubšie ako jeho verzia Air, no aj tak váži iba 1,95 kg a jeho hrúbka nepresahuje 16mm ani v najhrubšom mieste. Laptop v najvyššej konfigurácii ponúka procesor Intel Core i7 ôsmej generácie, 16 GB pamäte RAM a 1 TB SSD úložisko a grafickú kartu NVIDIA GeForce MX150. Xiaomi Notebook Pro disponuje obrazovkou s veľkosťou 15.6 palcov, ktorá je vybavená 3. generáciou ochranného skla Gorilla Glass. Tento laptop Vás nesklame ani pri pozeraní filmov. V zariadení sú zabudované špeciálne Harman Infinity reproduktory s Dolby Atmos certifikáciou. Poslednou technickou záležitosťou je batéria o kapacite 60Wh, ktorá sa za smiešnych 35 minút nabije až na 50% kapacity.

Zdroj: mspoweruser.com

Najnovší laptop od Xiaomi taktiež ponúka bohatú výbavu z pohľadu pripojiteľnosti zariadenia. Čítačka kariet 3 v 1, dva USB-C porty, dvojica portov USB 3.0, 3.5mm audio konektor a výstup HDMI uspokojí zrejme každého používateľa. Pre ešte väčšie zabezpečenie operačného systému Windows 10, ktorý je v tomto laptope predinštalovaný, laptop ponúka snímač odtlačkov prstov. Veľkou výhodou najnovšieho Xiaomi laptopu je aj veľká klávesnica, ktorá vyhovie aj používateľom s väčšími rukami. V porovnaní s laptopom MacBook Pro ponúka laptop od Xiaomi až o 19% väčšiu klávesnicu, s plnohodnotnými šípkami a klávesy ako Ins, Home, Del atď.

Zdroj: mspoweruser.com

Všetky prevedenia Mi Notebook Pro:

  • Intel Core i7, 16GB pamäte RAM – 899 eur
  • Intel Core i7, 8GB pamäte RAM- 820 eur
  • Intel Core i5, 8GB pamäte RAM- 720 eur

Samozrejme, tieto ceny sa týkajú iba čínskeho trhu, keďže Xiaomi nezverejnila informácie, či bude tento laptop oficiálne dostupný aj v iných krajinách. Napriek tomu, že sa na u nás už oficiálne predávajú niektoré Xiaomi smartfóny, s oficiálnou podporou tohto notebooku ale zrejme nemôžme počítať. Možno nás Xiaomi tentokrát prekvapí, človek nikdy nevie. Ako sa Vám pozdáva tento laptop?

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close