Novinky

Xiaomi predstavuje nového drona „Xiaomi Mi Fimi A3“, ktorý ponúka high-end špecifikácie so zaujímavou cenovkou

Dva roky dozadu spoločnosť Xiaomi predstavila ich prvého drona s kamerou, ktorá disponovala rozlíšením 1080p. Krátko nato bol predstavený dorn s 4K rozlíšením. Pár dní dozadu sme mohli byť svedkami predstavenia ďalšieho high-end drona – Xiaomi Mi Fimi A3, ktorý prichádza s high-end špecifikáciami a zaujímavou cenovkou.

Nový dron Xiaomi Mi Fimi A3 začali listovať prvé obchody

Mi Fimi A3 nový dron od čínskeho giganta Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi predstavil nového high-end drona, ktorý je pokračovaním „Mi Drone 4K“. Dočkali sme sa viacerých vylepšení oproti predošlej generácií. Napríklad dron ponúka ovládač so vstavaným 4.4“ displejom čo v prípade konkurencie nebýva „štandardom“.

Xiaomi FIMI A3 ovladac_2
Zdroj: produktová fotografia

Xiaomi samozrejme pri vylepšovaní drona neskončil len pri ovládači. Mi Fimi A3 disponuje 3. generáciou algoritmu ovládania, ktorá spočíva vo výbave duálneho pozičného systému (GLONASS + GPS), vďaka čomu je ovládanie citlivejšie a presnejšie. Drone zároveň disponuje FULL HD kamerou, ktorá sa chváli 3-osovou stabilizáciou obrazu. Kamera je schopná natáčať video do rozlíšenia 1920 x 1080 bodov pri 30 fps. Samozrejmosťou je aj možnosť vytváranie fotografií a to až do veľkosti rozlíšenia 3264 x 2448 bodov.

Xiaomi FIMI A3_kamera
Zdroj: produktová fotografia

Dron ďalej disponuje batériou s kapacitou 2000mAh čo predstavuje zhruba 25 minút aktívneho letu. Keď zoberieme do úvahy, že dron je schopný vysielať živý obraz až do vzdialenosti 1 kilometra tak sa jedná o skutočne úctyhodnú výdrž.  

Xiaomi FIMI A3_ovladac
Zdroj: produktová fotografia

Dron ponúka ďalej niekoľko režimov letu, ale tým najzaujímavejším je možnosť sledovanie objektov. Xiaomi tiež nezabudlo na implementovanie funkcie, ktorá v prípade straty spojenia s ovládačom bude navigovať drona do východzej pozície kde ste vzlietli.

Xiaomi FIMI A3_mody lietania
Zdroj: produktová fotografia

Prejdime však k cene, ktorá zaujíma väčšinu z nás. Ako ste mohli vyššie čítať tak vám je už jasné, že sa nejedná o lacný špás. Na druhej strane však treba povedať, že podľa špecifikácií by niektoré spoločnosti za ňho pýtali výrazne viac peňazí ako Xiaomi, ktoré si pýta zhruba 400€.

Nový dron Xiaomi Mi Fimi A3 začali listovať prvé obchody

Zdroj: XiaomiToday.com

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu