NovinkyXiaomi

Xiaomi Mi 8 Youth je oficiálne predstavený! Toto by mal byť nový kráľ strednej triedy

Dnešná konferencia Xiaomi sa niesla v duchu dlho očakávaného smartfónu Mi 8 Youth, ktorý bol oficiálne predstavený len pred niekoľkými hodinami.

Smartfón prichádza na trh v troch rôznych farebných vyhotoveniach a ako už asi podľa názvu tušíte tak sa nebude jednať o „klasické“ farby, ale o živšie, ktoré ocenia hlavne extravagantnejšie typy ľudí.

Smartfón ponúka výstrednejší dizajn s tenkými rámčekmi okolo displeja, ktoré sa podarili stlačiť len na 19,4 milimetra a telo zariadenia je štíhle 7,5 milimetra. Prejdime však k parametrom, ktoré sú pre mnohých dôležitejšie ako výzor.

Smartfón ponúka prednú 24MPx kameru s clonou f/2.2 (Sony IMX576) s podporou AI (napr. AI potrét, AI scéna, AI mejkap a ďalšie). Nechýba ani podpora HDR. Dominatou prednej strany však nie je fotoaparát, ale displej, ktorého veľkosť je 6,26“ s FULL HD+  rozlíšením s pomerom strán 19:9. Zadná strana zariadenia ponúka duálny fotoaparát s rozlíšením 12MPx s veľkosťou 1.4μm a clonou f/1.9. Sekundárny snímač disponuje rozlíšením 5MPx.

Xiaomi Mi 8 Youth_5
Zdroj: produktová fotografia

Pod kapotou nájdeme AIE procesor Qualcomm Snapdragon 660, ktorému sekundujú 4GB/6GB RAM a úložný priestor 64GB/128GB. Smartfón ponúka batériu s kapacitou 3350mAh, ktorú nabijete prostredníctvom technológie Quick Charge 3.0. Nechýba ani skener odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený na zadnej strane.

Xiaomi Mi 8 Youth_6
Zdroj: produktová fotografia

Smartfón by sa mal oficiálne začať predávať od 25. septembra. Cena bude začínať na úrovni 205 dolároch v prípade najslabšej verzie. Za tú najvýkonnejšiu si priplatíte zhruba ďalších 100 dolárov.

Zdroj: Gizchina.com

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu