Novinky

Xbox Music sa mení na Groove

V novo pripravovanom Windowse 10, ktorý sa k nám nezastaviteľne blíži už nenájdeme známy natívny hudobný prehrávač pod názvom Xbox Music, ale s novou menovkou Groove. Toto anglické slovíčko má viacero významov, ale v spojitosti s hudbou ho možno preložiť ako zmysel alebo pocit „swingu“, vytvorený vzájomnou interakciou hudby a rytmov hraných kapelou (bicie, basa, kontrabas, gitarou,…).

Dôvodom na zmenu názvu podľa oficiálnych vyjadrení predstaviteľov Microsoftu je, že názov Xbox Music je až príliš „vzdialený“ od významu slovíčka Xbox, ktoré predstavuje „zábavu“ z hrania hier.

Microsoft príchodom Windowsu 10 výrazne mení názvy „zabehaných“ služieb a aplikácií. Pripomeňme si len nedávne zmeny napríklad e-mailového klienta Hotmail, ktorý zmenil názov na Outlook alebo Live Mesh, ktorý sa neskôr zmenil na SkyDrive a dnes je táto služba známa ako OneDrive, alebo internetový prehliadač Explorer, ktorý sa po novom bude vo Windows 10 volať Microsoft Edge.

Páči sa vám nový názov Groove pre hudobný prehrávač?

TIP  Elon Musk s novo predstavenou raketou Big Falcon Rocket chce kolonizovať Mars
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu