Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Skúšali sme Wireless nabíjačku v hodnote 6 eur, chválime ju

Príslušenstvo k mobilným telefónom nebýva lacnou záležitosťou, aspoň kým kupujete originálne príslušenstvo.

Skúšali sme Wireless nabíjačku označenú pod názvom Universal Non-slip QI Wireless Charger, ktorá sa dá zaobstarať už od 6 eur. Samozrejme sa jedná o neoriginálne príslušenstvo dovezené z Číny.

Nabíjačka po konštrukčnej stránke je zhotovená kvalitne, hoci pri detailnom pohľade sa Vám môže zdať, že spoje spolu nedržia dokonalo. Je to z toho dôvodu, že vrchná časť má drobné záchytky, ktoré ju spájajú s „telom“, a preto vzniká medzi spojmi drobná medzierka. Ale nemusíte sa toho báť,  všetko drží spolu pevne a bez vŕzgania.

Na spodnej časti zariadenia nájdete štyri protišmykové gumičky, vďaka ktorým nabíjačka pevne drží na svojom mieste a nešmýka sa. Čo sa týka hrán tak sú jemne zaoblené a prázdne až na vrchnú hranu, kde nájdete mini USB konektor, ktorý slúži na napojenie nabíjačky do siete. Ďalej na nabíjacej podložke nájdete  gumový krúžok s wireless logom, ktorý slúži na zabráneniu zošmyknutia telefónu počas nabíjania.

WP_20150114_09_24_04_Pro

WP_20150114_09_24_24_Pro

WP_20150114_09_24_35_Pro

(tu možno vidieť spomínané medzierky, na zbytku zariadenia sa nenachádzajú)

 

Čo sa týka rýchlosti nabíjania, wireless nabíjačku som skúšal s Lumiou 735, ktorú dokázala nabiť na 100% zhruba za hodinu až hodinu pól. O nabití Vás informovali dve diódy na zariadení. Modrá dióda informuje zapojení zariadenia do siete a červená o nabíjaní, ktorá po nabití zhasne.

Parametre zariadenia sú: Input: 5V,2A Output: 5V, 1A; Zariadenie je kompatibilné s  QI-standard produktmi

V závere musím povedať, že sa jedná o „návykovú“ záležitosť. Posledné dva týždne som nepoužil klasickú nabíjačku, je mi totiž oveľa pohodlnejšie mať na stole „pohodenú“ podložku, ktorú zapojím káblom do PC a telefón si na ňu jednoducho položím. Na druhej strane údajne tento spôsob nabíjania vraj znižuje životnosť batérie, čomu som osobne moc nechcel veriť, ale vzhľadom na to, že počas nabíjania sa telefón neprimerane prehrieva (možno preto, že sa jedná o neoriginálne príslušenstvo) je možné, že sú tieto tvrdenia pravdivé.

Zariadenie sme zakúpili tu

4 Komentáre
 1. peco says

  teiž by ma zaujimal návod ako na to

 2. Jakub Vrana says

  Mám hu tak isto, a musím len chváliť, Jediné, čo mne osobne trocha prekáže je dosť výrazné svetlo z diod. Hlavne z modrej, ktorá indikuje, že nabíjanie prebieha. Svetlo je v tme dosť rušivé, ale riešim to tak, že ho prekryjem samotným telefónom. O tom, že tento spôsob nabíjania znižuje životnosť batérie počujem prvý krát.

 3. maktoone says

  to sa ospravedlnujeme, v pripade ak nam viete poslat navod (propripade odkaz na clanok) tak ho urcite uverejnime 🙂

 4. Mirko Oravec says

  A ked som vam ja pisal aby ste spravili clanok ako si podobnu nabijacku vyrobit doma este lacnejsie tak ste ma odignorovali..

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu