Novinky

Windows Phone Internals 2.3 dáva nádej na inštaláciu Android aplikácií na Windows telefóny

Dva dni dozadu sme vám priniesli report o novej verzii (2.3) programu Windows Phone Internals, ktorá umožňuje spraviť kompletný root Lumia telefónov. V preklade to znamená, že používatelia smartfónov Lumia tak môžu získať kompletný prístup k telefónu, dokonca vymazať a prípade nahrať iný operačný systém do telefónu.

Vo videu, ktoré uverejnil autor tohto nástroja (Heathcliff) vysvetľuje, že namiesto toho, aby skúšal nainštalovať Android ROMku na Lumia telefóny, tak sa pokúsi oživiť projekt Microsoftu, ktorý je už zhruba 2 roky pochovaný – Project Astoria.

Project Astoria

Ako hore píšeme, tak Heathcliffovým cieľom nie je priniesť Andriod ROMku na Lumia telefóny. Odôvodňuje to tým, že je oveľa ľahšie si kúpiť Android telefón ako vymýšľať spôsob jeho inštalácie. Vráťme sa však k téme. Jeho cieľom je primárne oživiť Project Astoria, ktorý Microsoft svojho času vyvíjal s cieľom prinesenia Android aplikácií na Windows Phone. Prakticky Microsoft chcel na Windows platforme umožniť inštaláciu APK súborov. Projekt neskôr Microsoft zastavil a priniesol most pre iOS aplikácie (projekt Islandwood).

V každom prípade ako ste mohli vo videu vyššie počuť tak Heathcliff dnes nevie či sa mu podarí alebo nie. Ale skúsiť to chce v každom prípade.

Zdroj: YT, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu